Медики пояснили, чому не госпіталізують усіх хворих на COVID-19 черкащан

Госпіталізація пацієнтів із коронавірусом на стаціонарне лікування відбувається згідно з наказом МОЗ №2122. У зв’язку з цим шпиталізують до медзакладів першої хвилі лише захворілих, що мають вказаний в документі перелік симптомів.

Про це під час брифінгу щодо епідситуації в області, який відбувся 15 жовтня, розповів заступник начальниці обласного Управління охорони здоров’я Олег Найдан.

За його словами, на сьогодні в області діють 16 медичних закладів, де надають невідкладну допомогу хворим з коронавірусною інфекцією. Заповненість ліжок закладів першої хвилі становить 56,7%. Водночас лише в Черкасах ліжок для пацієнтів із коронавірусом розгорнуто від 63 до 67, оскільки є рухливий показник.

– Заплановано розгортання ліжок для пацієнтів із коронавірусною інфекцією й у Третій міській лікарні, – зазначив Олег Найдан.

Також він пояснив, які пацієнти, що хворіють коронавірусом, підлягають госпіталізації та чому жителів Черкас можуть госпіталізовувати до медзакладів інших районів.

– Із приводу того, що ми можемо жителів міста Черкаси госпіталізовувати в медичні заклади інших районів – ми вимушені раціонально використовувати всі ті ліжка, які в нас є. Ми повинні чітко контролювати їхню заповненість. Адже чітке дотримання заповнення ліжок й контроль того, де виписуються пацієнти – це й є завантаженість ліжок, – додав Олег Найдан. – Є наказ МОЗ №2122 від 17 вересня 2020 року, де прописані чіткі критерії госпіталізації пацієнтів на стаціонарне лікування. Має бути повний перелік симптомів, що є в наказі. Найперше, це неконтрольоване підвищення температури тіла – температура під 40 градусів, що не збивається, а також сатурація киснем менше 90 та задишка, тобто більше 40 дихань на хвилину. Ми обов’язково госпіталізуємо всіх тих, кому треба. Є люди, які мають температуру 37-38 градусів, що добре коригується жарознижуючими препаратами й вони не потребують  кисневої терапії. Перебувати на стаціонарі таким пацієнтам немає потреби. Просто варто чітко дотримуватися рекомендацій сімейних лікарів, які їм надають по телефону.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *