Зоомагазин Леопольд

Мерія разом з “Надією” продовжує судову “боротьбу” за житлову забудову Замкового узвозу

Замковий узвіз

Фото: Вікіпедія

Черкаська міська рада 17 січня подала апеляційну скаргу на рішення місцевого адміністративного суду про визнання незаконним внесення змін до генерального плану міста, у наслідок яких стала можлива житлова забудова Замкового узвозу.

Така інформація міститься в реєстрі судових рішень.

12 грудня Черкаський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурорів Черкаської окружної прокуратури в інтересах держави проти Черкаської міської ради. Своїм рішенням суд зобов’язав мерію внести зміни до генерального плану міста Черкаси в частині віднесення земельної ділянки по вулиці Гагаріна, 60 до території рекреаційного призначення. Саме тут приватне товариство “Надія” планує збудувати комплекс житлових багатоповерхівок.

Проєкт майбутньої забудови Замкового узвозу

Проти цього активно виступали місцеві активісти та політики наприкінці 2021 року. Тоді було зареєстровано петицію, яка в рекордні терміни набрала необхідну кількість голосів, і згідно з текстом якої вимагалось скасування документів, виданих на будівництво у цьому місці, а також внесення відповідних змін до генерального плану міста. 

20 січня минулого року депутати Черкаської міської ради підтримали відповідну петицію у повному обсязі. Водночас місцеві правоохоронці звернулися до суду з метою визнання незаконними внесення змін до генерального плану міста, якими цю ділянку віднесли до земель житлової забудови, замінивши її рекреаційний статус. 

Суд першої інстанції зробив висновок, що в умовах відсутності історико-архітектурного плану міста будь-яке нове будівництво історичних населених місцях є неможливим та незаконним. Суд підтвердив, що в Черкасах є відповідний документ, втім він не затверджений належно. Крім того, суд ще раз звернув увагу на бездіяльність місцевої ради у частині виконання попереднього рішення суду, яким місто було зобов’язане розробити та затвердити відповідний документ. 

Водночас міська рада не погодилась з відповідним рішенням та спрямувала до суду апеляційну інстанцію. Окрім того, до справи як третя сторона долучений також і забудовник ділянки – ПП “Надія”. Розгляд справи має відбутися 15 березня Шостим апеляційним адміністративним судом у відкритому засіданні.  

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. Коли почнеться будівництво, знову приїде Бондаренко, буде розпинатись та бити себе в груди, що нічого не знав та проти будівництва

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *