Черкаська мерія та “Нова якість” написали про ситуацію з негабаритом. Їхні версії різняться

Великогабаритне сміття

В апеляційному суді підтвердили розірвання договору виконкому Черкаської міської ради з “Новою якістю” про вивезення великогабаритних відходів. Водночас управлінська компанія не приймає односторонню відмову від договору й продовжує працювати.

Що кажуть у міській раді?

Як зазначають у міській раді, надавати послугу з вивезення великогабаритних та ремонтних відходів у Черкасах “Нова якість” тепер не може. Це пов’язано із постановою Північного апеляційного господарського суду від 13 вересня 2022 року, який задовольнив апеляційну скаргу мерії на ухвалу Господарського суду Черкаської області. Суд скасував забезпечення позову, яким було зупинено дію рішення виконкому “Про односторонню відмову від договору на надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Черкаси”.

Заступник директора департаменту ЖКК Сергій Отрешко наголошує, що жителі Черкас не повинні виносити і складати ремонтні, великогабаритні та інші відходи біля контейнерних майданчиків, адже згідно з рішенням апеляційного суду сміття вже не вивозитиме “Нова якість”.

Щодо оплати послуг компанії “Нова якість” у міській раді кажуть, що робити це не обов’язково.

– Містяни можуть не оплачувати за послугу з вивезення великогабаритних та ремонтних відходів Управлінській компанії “Нова якість «Благоустрій»” із 14 вересня 2022 року. Адже згідно з постановою суду надавати ці послуги вказана компанія нині не має права. Натомість за період, коли діяла ухвала про забезпечення позову (з 11 лютого 2022 року по 13 вересня 2022 року), оплата нараховувалася правомірно, оскільки дію рішення виконкому про односторонню відмову від договору було зупинено судом, – повідомила заступниця директора департаменту управління справами та юридичного забезпечення Катерина Пидорич.  

Як альтернатива “Новій якості”, містяни можуть користуватися послугами КП “Черкаська служба чистоти” на договірних відносинах. Вартість вивезення 1 м3 становить 280 грн. Окремо також потрібно вивозити залишки рослинності, опалого листя, відходів деревини рослинного походження. Раніше “18000” писав про це.

Контролюватимуть дотриманням Правил благоустрою міста Черкаси управління інспектування міської ради та управління патрульної поліції.

– Із понеділка, 19 вересня, з метою недопущення виникнення стихійних сміттєзвалищ, спеціалістами управління будуть проводитись чергування, а на осіб, що будуть складувати сміття у невизначених для цього місцях, будуть складені протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті 152 КУпАП передбачає накладення штрафу від 340 грн до 1700 грн, – зазначив начальник відділу інспектування управління інспектування Сергій Молодик.

Що кажуть в УК “Нова якість”?

Водночас у компанії “Нова якість” не приймають односторонню відмову від договору зі сторони виконавчого комітету Черкаської міської ради. Трактують це “як порушення положень договору і чинного законодавства України”.

“Нині триває енний суд щодо договору на вивезення негабариту. Ми будемо й надалі обстоювати свої права в законний спосіб. Адже такі незаконні дії виконавчого комітету Черкаської міської ради спрямовані виключно на тиск та цькування приватного бізнесу задля “вигоди” псевдокомунальному підприємству”, – йдеться в заяві “Нової якості”.

Також у своєму зверненні представники компанії нагадують, що жителі Черкас можуть залишити великогабарит на спеціальних майданчиках. 

“Мешканці багатоквартирок можуть залишити будівельні та ремонтні відходи на 240 визначених договором майданчиках. Мешканцям приватного сектору достатньо лишити негабарит біля свого паркану в день вивозу ТПВ”, – пояснили в управлінській компанії.

Нагадаємо, в грудні 2021 року виконавчий комітет ухвалив рішення про односторонню відмову від договору на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Натомість Господарський суд Черкаської області за заявою “Нової якості” зупинив дію рішення виконкому й таким чином відновив дію договору на надання послуги з вивезення великогабаритних відходів.

У березні 2022 року виконавчий комітет Черкаської міської ради направив клопотання про скасування заходів забезпечення позову в цій справі. Утім ухвалою Господарського суду Черкаської області від 11 березня виконавчому комітету відмовлено в задоволенні клопотання.

Водночас виконавчий комітет Черкаської міської ради звернувся до Північного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою на ухвалу Господарського суду Черкаської області. У результаті 13 вересня апеляційну скаргу виконавчого комітету було задоволено й скасовано оскаржувану ухвалу Господарського суду.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

коментарі
3 Коментарі
  1. А хочете думку звичайного жителя міста.
    Ми старі люди і робили ремонт квартири ще 15 років назад. Тобто ніякого негабаритного сміття не виносимо.
    У нас є дача, куди ми завжди відвозимо все, що є дерев’яне і паперове, все йде на опалювання дачі. Туди ж відвозимо майже щодня все, що може стати перегноєм.
    Бачимо, що виносять люди і як майже все забирають дачники або тракторцем з прицепом .
    В чому річ? І для чого була взагалі створена ця ,, нова якість”, яка стала оббирати жителів ще більше, бо скільки раз робляться такі ремонти людьми: раз на 10-20 років, а платити ?
    Наші сини не живуть в черкасах вже 15років, а ми ще й за них платимо.

  2. Ганьба меру, депутатському корпусу, та й інертному народу в цілому за те, що допустили в обласному центрі таке ганебне явище як створення комунального трутня!

  3. Нова якість це страшний сон для жителів Черкас…я і як багато інших людей не потребуємо їх послуг,скільки можна тероризувати населення..

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *