“Ми готуємося до тривалого протистояння”. Інтерв’ю з головою військової адміністрації Ігорем Табурцем

Днями гостем прямого ефіру у студії “18000” став нещодавно призначений голова обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

У своєму інтерв’ю Табурець розповів про захист області та поділився прогнозами щодо війни.

“18000”, уже традиційно, наводить головні цитати з виступу високопосадовця.

Про закінчення війни

Ворог сьогодні морально та психологічно подавлений. Армія росії незадоволена тим, що не досягла запланованого. Ворог сильний не так якістю, як кількістю. Завдання у них стоїть одне – примусити нас піти на умови, які вони нам диктують. Я вважаю, що путін не планує відступати від своїх намірів.

Лише виснаженням збройних сил російської федерації ми можемо їх зупинити. Ми готуємося до тривалого протистояння на тих територіях, які є ключовими для них: Маріуполь, Миколаїв, Суми, Харків, Чернігів. Всі ці міста тримаються, за рахунок чого ворог не може рухатися вперед. Ця стабілізація дає нам змогу підготуватися, якщо наступ піде далі.

Найбільш варварське і небезпечне з боку агресора – це, звичайно, бомбардування. Перебуваючи на території Черкащини, ми маємо бути готові до продовження періодичних жахань, щоб надломити наш дух

Зараз ми бачимо багато російських полонених, людей, які розплющують очі і бачать, що все не так, як на намальованій для них у росії картинці. Ми намагаємось проникати в їхні голови будь-якими методами, закликаю і вас робити те саме. Розповсюджуйте реальну інформацію. Бо ті люди, які скидали на нас бомби і потім потрапити в полон, у шоці, коли дізнаються, що тут зовсім інший світ, а не той, який їм намалювали.

Про систему оповіщення на Черкащині

Першою сповіщає про небезпеку сирена, вона запускається по лінії цивільного захисту. Чуєте її – прямуйте в укриття. Далі вже йде інформація в соцмережах, а також у додатку “Повітряна тривога”. Останнє, до речі, все ще перебуває в тестовому режимі, тож інколи може не спрацьовувати.

Наша система ППО успішно спрацьовує, навіть коли просто ракети пролітають над нашим регіоном. Якщо лунає сирена, не факт, що ракета націлена саме на нашу область, але те, що вона тут пролітатиме – це факт.

Військова загроза області

Ми у стратегічно важливому регіоні з точки зору транзитних і гуманітарних комунікацій. Наразі ми, як і вся Україна в цілому, можемо очікувати нанесення ракетно-бомбових ударів по нас з боку ворога. Адже вони можуть здійснюватися далеко за межами досягнення навіть наших ППО. Це ракети, дальність яких до 5 тис. кілометрів.

У сухопутному відношення ми нині убезпечені. Нам вистачає сил вести переможну війну з точки зору нанесення ворогу значних втрат.

Про стан укриттів

Бомбосховища убезпечують відсотків на 90, вони рятують від осколків та всього, що може розлітатися від бомб.

Зараз ми дали завдання підготувати укриття для довготривалого перебування. Там мають бути забезпечені вода, світло, тепло, їжа та речі, що дадуть зможу бути там кілька днів у разі тривалого вогневого ураження з боку противника.

Про захист “за глухими двома стінами”

Відповідно до теоретичних засад вогневого ураження, це правильний підхід з точки зору готовності до ракетних ударів. Але коли є можливість піти в бомбосховище – краще піти туди. 

Про черкаську тероборону

Дякую всім свідомим черкащанам, яких у нас 99,9%. Усі настільки добре реагують на заклики допомогти нашій територіальній обороні! Наразі в нас ця система сформована, кількісний і якісний склад, проводиться система бойового злагодження і підготовка до відбиття агресії. Громади підтримують їх по максимуму.

Про обмеження на продаж пального та забезпечення продуктами і ліками

Зараз діє обмеження на заправку в місті – до 10 літрів та за межами міста – до 20 літрів. 

Насамперед ці обмеження для людей, які досі їздять і намагаються якомога більше заправитися для себе, щоб мати змогу потім кудись рухатися. На початку це створювало великі черги на заправках. 

Зараз ми закриваємо питання для медиків, комунальних служб, які забезпечують життєдіяльність міст у нашій області.

Ми будуємо нові логістичні шляхи, сподіваюсь, і питання з паливом, і питання з продовольчим забезпеченням спаде. 

Можливо, весь широкий асортимент продуктів ми мати поки не будемо. Але всі продукти, які входять у повсякденний раціон, на прилавках будуть.

Щодо фармацевтики – теж зараз робимо все, щоб були ключові медикаменти, насамперед забезпечуємо лікарні. Є досягнуті домовленості з постачальниками, зокрема, із закордонними. 

Про спроможність області приймати переселенців

Ми визначили місця, де можемо розміщувати переселенців, продумана система забезпечення їжею і проживанням на певний час. Поки не можу сказати, що в нас багато затримуються. Днями до нас прибули близько 1000 сумчан, 90 % із них поїхали далі, оскільки вони налякані, хочуть їхати далі, не хочуть зупинятися тут.

Для тих, хто лишається, створені всі умови. До 5 тисяч осіб зараз на постійній основі проживають у наших районних центрах. Насамперед задіюємо для розміщення навчальні заклади, де можемо організувати харчування, тепло. 

25-30 тисяч переселенців – це та кількість, яку ми в себе можемо поселити і забезпечити нормальними умовами.

Про блокпости

Був певний період, коли проїзд через блокпости був ускладненим і тривалим. Всі переживали, щоб ворог не проїхав у громаду. Нині визначена мережа блок-постів. Треба розуміти, що вони призначені для перевірки транспорту, а не ведення оборонних боїв. 

Найбільші проблеми, які були врегульовані, – це можливість гуманітарних перевезень, транзитів, техніки, яка везе паливо, продукти, медикаменти. З цією метою ми трохи спростили систему проїздців. Ми ввели систему перепусток, супроводження важливих вантажів.

Окремо супроводжуємо евакуацію населення. Нам важливо, щоб люди, які натерпілися війни, додатково не страждали на блокпостах.

Надіюсь, скоро ми остаточно все врегулюємо, щоб не страждала ані безпека, ані якість проїзду.

Дивіться відеоефір повністю


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Думки, озвучені у тексті, відображають позицію автора і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *