Міністерка соцполітики розповіла, чому затримують грошову допомогу ВПО

Станом на 11 травня вже понад мільйон внутрішніх переселенців отримали більше 5,8 млрд гривень фінансової допомоги, але є ті, хто допомогу не отримав.

Про те, як опрацьовують заявки та коли чекати гроші, розповіла Міністерка соцполітики Марина Лазебна, пише УНІАН.

– Людям, які опинились у тимчасовій окупації, ми продовжуємо нараховувати та фінансувати усі належні їм соціальні допомоги, пільги, субсидії в повному обсязі, – зазначила Лабезна.

За її словами, нині основні теми звернень – це отримання пенсій та соціальних допомог на окупованій частині України або після переміщення. Найчастіше запитання – як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Міністерка нагадала, що звертатися для отримання допомоги громадяни можуть до управлінь соцзахисту за місцем проживання або тимчасового перебування, або до ЦНАПів.

– Через велику кількість людей, які переміщуються, були затримки з реєстрацією внутрішньо переміщених осіб. Ми розширили канали для реєстрації: підключили громади та ЦНАПи, а з 19 квітня з’явилась можливість зареєструватись через “Дію”, – пояснила Марина Лабезна.

Як вона розповіла, близько 500 тисяч заявок надійшло через “Дію“. Частина з них зараз доопрацьовуються.

– Ще не всі заяви надійшли до нас з регіонів. Одні області передають опрацьовані заяви швидше, інші – повільніше. У всіх різні технічні та людські ресурси. Але я прошу всіх, хто подали заяви, не хвилюватися, адже за заявами, поданими до кінця квітня, ми виплачуємо допомогу за березень та квітень. Тому в травні продовжується виплата допомоги на проживання за ці місяці, – зауважила міністерка соцполітики.

Нагадаємо, переселенці, які перемістились у безпечні регіони України, можуть отримати фінансову допомогу: 2 тис. грн кожному дорослому,
3 тис. грн кожній дитині та людині з інвалідністю.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *