Міська лікарня під приводом боротьби з COVID-19 придбала ангіограф, за який не могла розрахуватися два роки

15 травня Третя міська лікарня швидкої медичної допомоги перерахувала ТОВ “Здраво” 14,8 млн гривень за ангіограф.

Про це свідчить інформація з порталу E-data.

Оплата здійснена відповідно до договору, укладеного у листопаді 2019 року. Разом з тим у бюджеті міста за попередній рік коштів на придбання цього обладнання не знайшлось.

Сама ідея купівлі ангріографа виникла ще у 2018 році. Тоді депутати як реакцію на відповідну петицію, автором якої був хірург Ігор Гайда, спрямували кошти на купівлю ангіографа, втім згодом видатки на цілі були скасовані. Проте медики встигли провести закупівлю, результатом якої став укладений договір, де ціна ангіографа склала 13,8 млн гривень. Проте за рік під час проведення повторної закупівлі вартість цього ж ангіографа зросла вже до 14,8 млн гривень. Саме за таку суму він і був придбаний у травні 2020 року. 

Відповідно до Програми соціально-економічного розвитку Черкас та змін до неї, кошти на ці видатки були спрямовані з асигнувань на боротьбу з СOVID-19. Про що йдеться у тексті рішення про місцевий бюджет, а також інформації про хід виконання місцевого бюджету.

Ангіографія та відповідно ангіограф використовується переважно для лікування серцево-судинних захворювань і проведення хірургічних втручань, викликаних саме проблемами цієї системи житєдіяльності людини.

Автор петиції, наслідком якої стало придбання цього апарату, хірург Ігор Гайда у коментарі виданню розповів, що до Третьої міської лікарні надходить велика кількість хворих, що потребують оперативного втручання, зокрема з гострими інфарктами. Такий апарат дозволить підписати лікарні контракт з НСЗУ на оплату відповідного пакету послуг. Крім того, ангіограф може використовуватися у нейрехірургії та інших напрямках. 

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини