Міська рада висловилася проти діяльності церков московського патріархату в Черкасах

Черкаська міська рада проголосувала за підтримку петиції щодо заборони діяльності церков московського патріархату на території міста.

Директор департаменту юридичного забезпечення Юрій Гончар пропонував не підтримувати петицію, оскільки в органів місцевого самоврядування немає повноважень для заборони діяльності церкви.

Натомість за підтримку петиції висловився депутат Василь Мойсієнко. Він запропонував звернутися до Верховної Ради щодо заборони московського патріархату на центральному рівні.

– Також я просив би підготувати звернення до прихожан цієї церкви. Я вважаю, що міська рада повинна висловити чітку позицію. А парафіяни УПЦ мають усвідомити, куди вони несуть свої кошти, – зазначив Мойсієнко.

Депутат Віктор Євпак зазначив, що питання заборони московського патріархату “досить делікатне”.

– Як вірянин з 15 років скажу, що люди, які ходять у церкву постійно, залежні емоційно від священиків, їм важко ухвалити самим рішення не ходити туди. Але водночас є запит від суспільства на соціальну справедливість. Так, юридично в нас немає повноважень забороняти московський патріархат, але ми бачимо подібні прецеденти  вінших містах, – сказав Євпак.

За підтримку петиції висловився і депутат Павло Карась.

– Я вважаю, що Гундяєв (патріарх Кіріл, – ред.) – служитель диявола, як і значна частина синоду.  Ми маємо чітко заявити про свою позицію. Українська правлославна церква має ухвалити рішення: вона підтримує росію чи з українським народом, – сказав Карась.

Зрештою 30 депутатів підтримали петицію про заборону діяльності московського патріархату. Результати поіменного голосування дивіться тут.

Підписуйтеся на телеграм-канал “Шо там у Черкасах?”. Лише перевірені новини

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.