Містян запрошують визначитись із виглядом театральної площі

Реконструкція театральної площі в центрі міста відбудеться після її дослідження та опитування містян. Зібрану інформацію проаналізують, трансформують в технічне завдання, на основі якого уже розроблять проект. На реконструкції з міського бюджету спрямовано субвенцію у 8 мільйонів гривень.

Про це говорили сьогодні в Черкаські ОДА під час зустрічі представників облдержадміністрації, міської влади та активістів.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив, що рішенням міської ради із бюджету Черкас в обласний спрямовано 8 мільйонів гривень субвенції на реконструкцію площі. За його словами, у майбутньому її розроблена концепція повинна відповідати зовнішньому стилю театру. Мер говорить, що на площі повинні існувати громадський простір та відпочинкова зона.

Керівниця ГО “Молода Черкащина” Вікторія Феофілова наголошує, що в місті частими є випадки, коли перебудова якогось об’єкту здійснюється без консультацій із громадськістю, що в подальшому викликає негативну реакцію.

Вона каже, що розмови про реконструкцію площі ведуться ще із 2017 року. За її словами, нині необхідно провести дослідження площі та розробити технічне завдання. До процесу планується залучення пересічних містян, представників бізнесу та колектив театру. Феофілова додає, що онлайн-опитування розпочинається прямо зараз. Для нього можна долучитися, просканувавши QR-код.

На сьогодні активістам уже допомагають краєзнавець Борис Юхно, який створює історичну довідку, підприємець Сергій Ткаченко, що консультуватиме щодо зелених насаджень на площі, та IT-фахівець Віталій Пітвало, який виконає зйомку із дрону.

Менеджерка урбаністичних проектів в ГО “Промолодь” Анастасія Івченко пояснює хід дослідження. Спочатку відбудеться дослідження площі і опитування містян, далі дані будуть проаналізовані, і на основі сформованих цілей створено технічне завдання. Його обіцяють публічно презентувати.

Івченко каже, що зазвичай такий процес, з огляду на його обсяг, займає близько року, проте активісти планують здійснити його за 2 місяці.

Начальник відділу реклами та дизайну міського середовища ЧМР Андрій Поліщук роз’яснює, що найкращий знавець території – її користувач. Він запросив долучатися до дослідження та співпраці і містян, які користуються площею, і волонтерів для опрацювання результатів роботи.

Поліщук пояснює – площа має бути не просто транзитною територією, а й виконувати рекреаційну функцію.

Заступник голови Черкаської ОДА Дмитро Ляшов запевнив, що відкриття театру відбудеться уже цього року. За його словами, нині триває затвердження проекту другої черги ремонту. Сума її фінансування близько 56 мільйонів. Друга черга на 90% стосується ремонту сцени та монтажу обладнання.

Долучитися до опитування можна ТУТ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.