Митрополит Іоан назвав імена людей, які перешкоджали переходам парафії до ПЦУ в Черкасах

Перехід до ПЦУ

Серед тих, хто силою намагався перешкоджати переходам громад до Православної церкви України в Черкасах, є представник Феодосія – митрополита Черкаської єпархії УПЦ. 

Про це під час брифінгу в Свято-Троїцькому соборі розповів митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, пише “18000”.

За його словами, в понеділок, 20 листопада, парафіяни змушені були знову захищатися від прихильників УПЦ, які потрапили на територію храму Різдва Пресвятої Богородиці силовою групою.

– Це Сергій Пилипенко, Олег Слободяник, В’ячеслав Коркець – ті, які отримали побої, як вони говорять. Але насамперед – це ті, хто кидалися битися й били парафіян своєї громади. Наприклад, Сергій Пилипенко – це особистий представник митрополита Феодосія, який зараз перебуває під вартою, – зазначив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Також священник спростував інформацію, що лунала в ЗМІ, про те, що перехід до ПЦУ здійснив монастир.

– За всіма документами, які в нас є, ця громада була зареєстрована в 1944 році. В 1991-му була спроба парафіян перейти до київського патріархату від руської православної церкви, але тодішнє керівництво не погодилося це зробити. Наступний статут був уже зареєстрований не від російської церкви, а Української православної церкви московського патріархату в 1991 році владикою Софронієм. Тобто жодного монастиря не існує за цією адресою, – пояснив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

Як писав “18000“, в Черкасах складніше відбувається перехід громад до ПЦУ, ніж у селах, оскільки в місті зосереджуюся силові групи УПЦ.

Нагадаємо, 16 листопада відбувся перехід релігійної громади Монастиря Різдва Пресвятої Богородиці до Православної церкви України. Попри те, що юридично перехід уже відбувся, деякі прихожани монастиря намагалися зірвати це.

Пізніше серед речей в монастирі черкащани виявили російську літературу й зображення митрополита Київського УПЦ мп Онуфрія та черкаського митрополита Феодосія.

“18000” і Хамаза збирають 3 мільйони гривень на подарунки для ЗСУ. Стань Миколайчиком для воїна! Відправляй свій важливий донат на банку. Більше інформації та інші реквізити ТУТ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
4 Коментарі
  1. Тьма! Страшна тьма..

  2. Суцільна тьма.

  3. В Біблії сказано, що сатана – батько всякої брехні. Тож і його слуги, на кшталт так званого “митрополита” Іоанна, намагаються слідувати звичкам свого господаря, вправляючись у брехні щодо УПЦ та збираючи собі Господне палаюче вугілля на голову. Нехай у них все буде добре і вони ні в чому не матимуть нужди. Благословляю їх.

  4. в Украіні не повинно бути московськоі або російськоі кривавоі церкви

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *