На Батьківщину повернули вже 2828 українців із російського полону

64 бійців ЗСУ повернули додому

Фото: Андрій Єрмак

У межах 49 обмінів полоненими між Україною і рф на батьківщину повернули 2681 українського воїна. Крім того, з рф повернули 147 цивільного.

Про це під час засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк, пише Укрінформ.

“Наразі проведено 49 обмінів і повернуто додому 2828 осіб, з них 2681 – військовий. Повернуто і 147 цивільних осіб. У полоні наразі перебувають більше як 8 тисяч осіб, це де ми знаємо, що це полон. Серед них більше 1600 осіб – цивільні”, – зазначив Юрій Таранюк.

За його словами, десятки тисяч людей – це і цивільні, і військовополонені, перебувають у статусі “зниклий безвісти”, тобто, триває пошук особи.

– Якщо брати тенденцію, то з більше 8 тисяч осіб, які перебувають у полоні, підтверджених рф через Міжнародний комітет червоного хреста – лише більше половини. Інша інформація була отримана тим чи тим способом – від звільнених полонених тощо”, – заявив представник Координаційного штабу.

Таранюк поінформував, що це говорить про те, що є стійка тенденція рф у порушення всіх норм гуманітарного права не повідомляти і не фіксувати стан полону.

– Відповідно, з тих десятків тисяч людей, які (перебувають – ред.) у стані безвісти зниклих, величезна частина насправді це також полон, – пояснив він.

Нагадаємо, на початку січня з російського полону повернули чотирьох черкаських воїнів.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *