На Черкащині 99% прокурорів йдуть на переатестацію. Як на них можна поскаржитися?

В Україні знову зібралися реформувати прокуратуру. У чому суть реформи та як громадяни можуть долучитися до процесу, – читайте в матеріалі 18000.

Що за реформа?

23 вересня президент Зеленський підписав закон №1032 про реформування органів прокуратури.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що подальше реформування органів можливо за умови здійснення першочергових заходів з проведення оцінки відповідності чинних прокурорів критеріям професійної компетентності, чеснот і професійної етики. А також за умови надання можливостей для інших кандидатів, які мають відповідну підготовку, займати посади в прокуратурах усіх рівнів.

Новий закон передбачає зменшення числа працівників прокуратури з 15 тисяч осіб до 10-11 тисяч. Всі, хто бажають працювати в прокуратурі, повинні пройти атестацію. Компетентність прокурорів, їхню професійну етику і добропорядність перевірятиме спеціальна кадрова комісія.

Як атестуватимуть прокурорів?

3 жовтня генеральний прокурор Руслан Рябошапка затвердив порядок проходження прокурорами атестації.

Так, прокурори до 15 жовтня мали подати заяви про намір пройти атестацію і переведення на роботу до Офісу Генерального прокурора, обласної або окружної прокуратури.

Атестація проводитиметься кадровими комісіями у три етапи.

Перші два – це анонімне тестування, яке має оцінити знання та вміння у застосуванні закону, а також загальні здібності та навички. Спочатку прокурор повинен відповісти на 100 питань протягом 100 хвилин. Прохідний бал – 70. Ті, хто здолав прохідний бар’єр, допускаються до другого тестування, прохідний бал якого буде затверджено наказом Генпрокурора.

Третій етап – перевірка компетентності і доброчесності на співбесіді, що включатиме також виконання ситуаційного завдання за 45 хвилин. До цього етапу допустять лише тих, хто пройшов перші два.

Куди можна скаржитися на недоброчесних прокурорів?

Кадрова комісія буде отримувати будь-яку інформацію про прокурора (дисциплінарні провадження, скарги на дії, дотримання правил професійної етики та доброчесності тощо). Крім того, кожен громадянин зможе подавати до комісії відомості, які можуть свідчити про невідповідність прокурора критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності.

Для забезпечення роботи кадрових комісій у Генеральній прокуратурі створили кілька електронних скриньок.

Зокрема, кожен громадянин може надіслати інформацію про недоброчесного прокурора на цю адресу – attestation@gp.gov.ua

Поскаржитися про вчинення прокурором дисциплінарного проступку можна сюди diskadrcom@gp.gov.ua

Зі зразком скарги можна ознайомитися ТУТ.

Хто з черкаських прокурорів йде на переатестацію?

Станом на 15 жовтня по Україні середній відсоток прокурорів, які виявили бажання пройти атестацію, склав 96%. Є три області, де всі прокурори подали відповідні заяви. Черкащина відстала від них недалеко: далі працювати в органах тут хочуть 99%. Наскільки відомо “18000“, йдеться про 352 прокурорів з області.

При цьому варто зазначити, що частина черкаських прокурорів уже шукають для себе запасні варіанти. Так, як вже писало наше видання, це, наприклад, Олег Рудніцький та Олександр Кожушко, які збираються влаштуватися у Державну податкову службу і пройшли для цього відповідні конкурси. При цьому вони обоє також написали заяви на проходження атестації для працівників прокуратури.

Що кажуть у кадровій комісії?

Член кадрової комісії Олександр Лємєнов розказує 18000, як проходитиме співбесіда із прокурорами:

– У ході співбесіди кадрова комісія буде ставити питання, зокрема, по тій інформації, що надана громадянами, також буде проаналізована декларація прокурора і його зв’язки. Відповідно після цього комісія вирішуватиме: рекомендувати чи не рекомендувати прокурора, – каже він.

За його словами, на сьогодні немає точних цифр, наскільки буде скорочено чисельність прокурорів:

– Наскільки я пам’ятаю, спочатку говорили про кількість у 10 тисяч. Згодом від цієї ідеї відмовилися, бо оптимально треба провести аудит всієї структури і потім визначати граничну чисельність. Точних цифр немає, приблизно кажуть про очищення на третину.

Лємєнов додає, орієнтовно переатестація має бути завершена до кінця 2020 року.

Зараз, згідно із графіком, атестуються працівники Генеральної прокуратури. Знання та доброчесність місцевих прокурорів будуть тестувати вже на початку наступного року.

Нагадаємо, на сьогодні на Черкащині досі немає прокурора області. Ще 3 вересня Рябошапка звільнив із цієї посади Сергія Овчаренка, що очолював черкаську прокуратуру із червня 2015 року. Зараз обов’язки прокурора області виконує перший заступникВолодимир Павленко.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *