На Черкащині діяло псевдогромадське об’єднання, що підтримувало рф

Затримання лідерів "народовладдя"

Псевдооб’єднання діяло у деяких регіонах України

Правоохоронці затримали п’ятьох осіб, які підтримували росію та намагалися дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні. Серед них був черкащанин, який адміністрував сайт “об’єднання” та поширював антиукраїнські тези. 

Про це “18000” розповіли в пресслужбі Служби безпеки України Черкаської області.

Чим займались зловмисники

Зловмисники створили фейкову течію “народовладдя”, лідери якої публічно заперечували збройну агресію рф і намагалися штучно дискредитувати командування Сил оборони. Один з осередків діяв на Черкащині. Також вони не визнавали українську державність, органи влади та чинне законодавство.

У результаті спецоперації лідерів так званого утворення затримали, а “філії” прокремлівського осередку у Черкаській, Чернігівській та Одеській областях були ліквідовані.

Як з’ясувало слідство, псевдоорганізацію створив у 2001 році колишній викладач одного із вищих навчальних закладів Чернігова. Після початку повномасштабного вторгення її діяльність активізувалась.

Черкащанин поширював російську пропаганду

Щоб публічно заявити про псевдогромадське об’єднання, організатори створили власний сайт. Адміністратором був голова “осередку” у Черкащини.

Серед іншого зловмисники агітували чоловіків призовного віку ухилятися від мобілізації. Для цього пропонували військовозобов’язаним вступати до лав так званого “силового блоку народовладдя”, де їм обіцяли видати армійський однострій та присвоїти фейкове “звання”.

Псведопосвідчення

Осередок псевдооб’єднання діяв на Черкащині

Фейкові посвідчення

Зловмисники здійснювали підривну діяльність проти України

Зловмисникам оголосили підозри

Слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозри за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2 ст. 28, ч.ч. 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що двоє жителів Київської області ошукали довірливих громадян на 120 тисяч гривень за допомогою фішингових посилань. Їх викрили кіберполіцейські.

Читайте також: Зловмисники з Черкащини через фейкові акаунти зібрали понад 2,5 млн гривень “для військових” (ФОТО, ВІДЕО).

Єдині, хто публікує імена колаборантів та корупціонерів. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *