На Черкащині майже 164 тисячі домогосподарств отримують субсидії

Фото: Укрінформ

Уряд удосконалив порядки надання житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг: розширив перелік громадян, які можуть отримувати субсидії, та вніс корективи у подачі документів у зв’язку з епідемією COVID-19.

Про це розповів директор департаменту соціального захисту населення Руслан Чикало, повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Нині майже 164 тисячі домогосподарств Черкащини отримують субсидії, що є третиною від загальної кількості. На виплату субсидій черкащанам цього року передбачено майже 350 млн грн.

– У зв’язку із тривалістю осінньо-зимового періоду під час процесу трансформації та укрупнення районів, та в умовах карантину нами вживаються додаткові заходи для забезпечення прийняття документів від громадян. В органах соціального захисту населення встановлені скриньки, додатково залучені соціальні робітники для допомоги в оформленні громадянам похилого віку, – зауважив Руслан Чикало.

Усі домогосподарства, які раніше не користувались субсидіями, можуть звернутися за її оформленням. Зокрема, дистанційно через веб-сайт або заповнивши заяву і декларацію та відправивши її поштою до органу соціального захисту населення.

Також оновили порядки надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг:

– надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, які офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

– надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (на сьогодні житлова субсидія їм може призначатися лише за рішенням комісії);

– розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ, “Ощадбанк” та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів;

– встановлено порядок повернення надміру (помилково) виплачених громадянам пільг та житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Додамо, для призначення субсидій потрібні лише заява та декларація про доходи і витрати. Субсидія надається у грошовій готівковій та безготівковій формах.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.