На Черкащині мисливець, який вбив і закопав пішохода, уник покарання

Фото: “Mynizhin”

15 березня суддя Черкаського районного суду Євген Тептюх виніс вирок у справі смертельної ДТП, що сталась поблизу села Вітово Чигиринського району в січні 2016 року.

Як встановило слідство, харків’янин з товаришами прибув на автомобілі Toyota Land Cruiser на Чигиринщину на полювання. Та близько 17:00 здійснив наїзд на пішохода, який переходив дорогу у невстановленому місці. За версією обвинуваченого та свідків, які перебували з ним в одному авто, потерпілий нібито раптово вийшов на проїзну частину з-за автомобіля “Деу”, який рухався в зустрічному напрямку. Відповідно можливості уникнути зіткнення у них не було. Втім, чи був насправді цей автомобіль “Деу” у той момент на трасі, в матеріалах справи не йдеться. Водій цього автомобіля в якості свідка у суді не допитувався. 

Після ДТП засуджений разом із пасажирами зі своєї автівки підійшов до загиблого, нібито переконався, що той не має ознак життя, відтягнув його з проїзної частини, а потім з місця пригоди зник. Згодом засуджений двічі повертався на місце пригоди. Першого разу він забрав речі, які один з його товаришів залишив на місці пригоди, а другого разу вже після того, як стемніло, він повернувся, аби приховати тіло. Знайшовши обабіч дороги тіло потерпілого, він відтягнув його в лісосмугу, де прикопав землею та присипав гіллям. Наступного ранку чоловік разом з товаришами продовжив полювання на Чигиринщині, перед цим знявши з автомобіля пошкоджені елементи.

Тоді ж, наступного ранку, тіло знайшла сімейна пара, яка побачила на дорозі кров, а обабіч – сліди волочіння.

У скоєному чоловік зізнався та не зміг пояснити, чому не викликав на місце пригоди правоохоронців і швидку допомогу. Він лише розповів, що має навички первинної медичної допомоги, які допомогли йому встановити, що збитий ним пішохід загинув на місці пригоди.

Потерпілим у справі був визнаний також батько загиблого. Той просив покарати водія якнайсуворіше, оскільки він не повідомим правоохоронців про ДТП і не надав сину належної медичної допомоги. Також був заявлений цивільний позов у сумі 150 тисяч гривень.

У результаті водія засудили до двох років позбавлення волі за статтею 135 кримінального кодексу, а саме залишення особи в небезпеці. Водночас термін давності притягнення до відповідальності за цією статтею сплив, відповідно реального покарання чоловік не отримав. 

Засуджений – Яно Сергій Сергійович працює адвокатом і зареєстрований у Харкові.

коментарі

3 Коментарі

  1. “У скоєному чоловік зізнався…” Коли в 2021 році?Чи в 2016? А якщо в 2016 чому суд тільки зараз?

    1. Зізнався в 2016 році, але поліція та прокуратура “якісно” пропрацювавши 4 роки, спромоглися передати справу до суду лише у 2020 році, після закінчення строків притягнення до відповідальності.

  2. Зізнався у 2016 році, а поліція та прокуратура направили справу до суду в 2020 році, після закінчення строків притягнення до кримінальної відповідальності.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.