На Черкащині під ініціативу екс-президента купують автівки від його бізнес-партнерів

З четвертої спроби Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА таки може завершити закупівлю позашляховиків, якими оснастять новозбудовані амбулаторії сільської медицини.

Відповідно до інформації, розміщеної на порталі Dozorro, 11 вересня замовник повідомив про намір укласти договір за результатом проведеного аукціону на постачання 23 автомобілів з ТОВ “Богдан-авто Черкаси. Відповідно до пропозиції учасника-переможця він має поставити позашляховики HAVAL H2, обладнаний 1,5 літровим бензиновим двигуном потужністю 143 кінські сили.

Вартість однієї автівки складе близько 495 тисяч гривень. У той же час на офіційному сайті виробника аналогічна модель у відповідній комплектації коштує 479 тисяч гривень. Втім, згідно з проектом договору, постачальник має забезпечити доставку автівок, а також нанести необхідний логотип та зображення на них. 

Єдиним допущеним до ауціону конкурентом ТОВ “Богдан-авто Черкаси” стало ще одне черкаське підприємство ТОВ “Автоград-2007”, що також пропонувало HAVAL H2. Два учасники, що в складі своєї тендерної пропозиції пропонували Рено “Дастер”, до аукціону допущені не були через різні дріб’язкові порушення.

Як ми вже зазначали, це четверта спроба чиновників придбати позашляховики. Перші три завершились невдало через порушення то з боку замовника, то з боку учасників. Під час кожної з цих закупівель до замовника надходили різного роду вимоги від ТОВ “Богдан-авто Черкаси” про внесення змін до тендерної документації.

Зазначимо, що ТОВ “Богдан-авто Черкаси” входить до холдингу “Богдан-авто”, що належить колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки та оборони Олегу Гладковському, котрий, крім того, є давнім бізнес партнером п’ятого президента України Петра Порошенка. Саме ініціативою Порошенка є програма “Доступна медицина”, в рамках якої і здійснюється будівництво амбулаторій та закупівля таких позашляховиків.

Нагадаємо, в області будують 21 амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Згідно з договорами, що укладалися з підрядниками, роботи мали бути завершеними ще в березні-травні цього року. На сьогодні будівництво серйозно затягується: на завершальній стадії будівництво лише двох об’єктів. У Черкаській ОДА говорять, одна з причин – у районах не передбачили субвенції.

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *