На Черкащині презентували онлайн базу артефактів Трипільської культури (ВІДЕО)

Першу в Україні онлайн базу артефактів Трипільської культури презентували у державному історико-культурному заповідникові, що у селі Легедзине, на Черкащині.

Про це розповідають у сюжеті “Ua: Черкаси“.

Керамічні вази, металеві наконечники, залишки фасаду житла прадавнього населення відтепер можна побачити в Інтернеті. Зі слів директора заповідника Владислава Чабанюка, 500 тисяч гривень на реалізацію цього проекту спрямував Український культурний фонд, 140 тисяч гривень надійшло з обласного бюджету.

– Додаватися туди нові музеї і нові артефакти будуть. Це зверне увагу підростаючого покоління на артефакти, бо вони оживуть у тій реальності, у котрій молоді люди зараз перебувають більшу частину життя, – розповідає розробник сайту Ігор Кондратюк.

Світлини для сайту створив Олексій Плесков. Упродовж місяця він зробив 1010 фото експонатів музею. Кожен предмет, залежно від об’єму, має від 3-х до 12 ракурсів.

Частина експонатів, які можна побачити на сайті, – артефакти Борщівського обласного краєзнавчого музею, що на Тернопільщині. Також на ресурсі представлені речі, з фондів заповідника. В експозиції його музею ознайомитися з ними не можна.

Дізнатися більше про життя і побут трипільців можна у рубриках: кераміка, предмети з міді, знаряддя праці, зброя, поселення Трипільців, пластика, ткацтво, житлобудування, а також фото і відео архів. Нові артефакти, які знаходитимуть під час розкопок, також будуть додавати на онлайнресурс.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.