На Черкащині стало менше тих, хто вважає українську своєю рідною мовою

начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць

У межах країни зменшилась кількість учасників освітнього процесу, які використовують українську мову як для роботи, так і вдома. 

Про це під час брифінгу розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць, пише “18000”.

На її думку, такі зміни пов’язують і тим, скільки учасників опитування визначили українську як рідну мову.

– Минулоріч більше 90 % респондентів у країні говорили, що їхня рідна мова – українська. Цьогоріч цей відсоток нижчий – 74 % учнів старших класів та 86 % їхніх батьків вказали, що українська – рідна мова. Водночас ці цифри в макрорегіоні, відповідно, такі – 79 % і 90 %. Якщо порівняти з минулим роком, то в нашій області 98 % вчителів і батьків говорили, що їхня рідна мова – українська, так думали і 95 % учнів, – зазначила Оксана Компанієць.

За її словами, абсолютна кількість вчителів під час освітнього процесу користуються державною мовою. 100 % вчителів говорять, що спілкуються державною під час уроків, 96 % теж зазначають, що говорять українською під час перерви. Із колегами 93 % вчителів теж вказали, що говорять рідною.

Водночас опитування учнівства макрорегіону показало, що 72 % вчителів спілкуються під час уроків українською, 65 % продовжують говорити державною і під час перерв. У Черкаській області 66 % учнів зазначили, що вчителі під час уроків використовують українську, 59 % говорять українською під час перерв.

В області лише 47 % учнів відповіли, що спілкуються між собою під час уроків українською, і 34 % продовжують так говорити між заняттями.

Також 52 % батьків говорять, що їхні діти вдома спілкуються українською. 17 % старшокласників кажуть, що спілкуються за межами школи російською або переважно російською. Однак 64 % батьків спілкуються українською вдома, але дітей – лише 41 %.

За словами Оксани Компанієць, дослідження тривало з 25 квітня до 10 травня. Черкаська область увійшла до центрального макрорегіону, де зокрема, місто Київ. Опитували батьків, учителів та учнів.

Нагадаємо, наприкінці травня Верховний Суд підтвердив чинність і обов’язковість застосування нового українського правопису.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Бо там нема українців,там лише заселені 100 років назад кацапи! А в Києві такого сміття ще більше!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *