На Черкащині стартує конкурс мікрогрантів для сільських підприємців

У Черкаській та Вінницькій областях  стартував конкурс мікрогрантів для розвитку малого підприємництва «Село. Кроки до розвитку», який буде реалізовано в межах проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва». Прийом заявок на навчальний модуль триватиме до 21 лютого.

Переможцями конкурсу стануть 24 бізнес-ідеї, які запропонують жителі сільської місцевості. На реалізацію свого проєкту кожен його автор отримає 50 тисяч гривень.

Загальний бюджет конкурсу – 1,2 млн грн. З них 700 тис. грн надає благодійний фонд “МХП – Громаді”, решта –  внесок партнерів. 

Про особливості цьогорічного конкурсу організатори розповіли на пресбрифінгу, що відбувся учора в межах  Форуму взаємовигідного партнерства бізнесу, влади і громади.

Участь у конкурсі можуть узяти жителі сіл та малих міст Черкаської та Вінницької областей, які не більше 2 років, як зареєстровані підприємцями, або готові розпочати власну справу.

За словами керівника проєкту Катерини Лісіченко, перед стартом прийняття заявок для охочих проведуть онлайн-навчання, яке складатиметься із шести модулів. У ньому можуть взять участь усі, кого цікавить створення або розвиток власної справи. Під час навчання учасників вчитимуть писати бізнес-плани, розуміти ризики, правильно менеджерити свої проєкти.

Для участі в конкурсі мікрогрантів не обов’язково проходити онлайн-навчання. Проте участь у ньому буде бажаною.

– Щоб взяти участь у конкурсі мікрогрантів, головне – мати ідею, бажання перемогти і команду. Далі заповнити аплікаційну форму і чекати результату, – говорить пані Катерина. – Ціль нашого конкурсу – допомогти початківцям заснувати власну справу. А ті, хто вже її має, могли перетворили цю справу у невеликий бізнес, який принесе як податки у місцеві бюджети, так і створить нові робочі місця.

Ще рік після реалізації проєкту учасники матимуть менторську підтримку від фахівців. На думку організаторів, це допоможе їм бути ще більш спроможними розвиватися далі.

Ініціатива реалізована в межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні “Посилене партнерство для сталого розвитку”. Координаторка ПРООН в Черкаській області по цілях сталого розвитку Анна Бабкова наголосила на тому, що конкурс особливо актуальний зараз – у час COVID-19. Адже пандемія суттєво вплинула на життя людей і розвиток бізнесу.

Проєкт втілюватимуть благодійний фонд “МХП – Громаді”, який працює на територіях присутності МХП, у партнерстві з Агенціями регіонального розвитку Вінницької та Черкаської областей.

– Чому в межах конкурсу ми надаємо саме мікрогранти? Тому що в сільській місцевості є справді багато людей, в яких є бажання почати власну справу або підсилити її. Але бракує мотивації, розуміння, де брати ресурс. Тож певною мірою наш проєкт – це ще й про просвітництво. Не завжди для старту треба шалені кошти. Кошти мікрогранту можуть допомогти стартувати, – зазначила директорка Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало

Заповнену аплікаційну форму можна надсилати до 31 березня на адресу mhp_hromady@mhp.com.ua.  Подати  заявку на навчання можна до 21 лютого за цим посиланням: https://cutt.ly/bkA3xzJ.

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.