На черкаській набережній може з’явитися тридцятиметровий готель

апарт-готель на набережній у Черкасах

Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради 18 березня видав групі компаній містобудівні умови та обмеження на зведення апарт-готелю, заввишки 33 метри. Його планують збудувати на території пляжу “Рів’єра”, що розташований неподалік історичного центру Черкас.

Про це пишуть у матеріалі “Наші гроші: Регіон”.

Майбутнє будівництво

Відповідно до отриманих містобудівних умов та обмежень, майбутні забудовники, компанії із схожими назвами “Камелот Н” та “Камелот Б”, мають право спроектувати і збудувати апарт-готель на ділянці, площею у понад два гектари. Зазначена ділянка – це фактично пляж “Рів’єра”, що розташований у підніжжя Замкової гори, поруч із Долиною троянд. Не так давно поруч збудовали заклад громадського харчування “Фабрика”. Допустима площа забудови тут не має перевищувати 10% від загального розміру ділянки,  у той же час максимальна допустима висота будівлі – 33 метри.

Наразі будь-які візуальні ескізи майбутнього готелю відсутні. Відповідно, незрозуміло, як планують “посадити” будівлю, враховуючи прибережну смугу у 100 метрів, як це визначено чинною містобудівною документацією. Зокрема, за гугл-картою, від лінії води до межі ділянки у найширшому місці – 150 метрів. Водночас майбутній забудовник і поки одноосібний бенефіціар компаній, які планують це будівництво, Роман Діский переконує, що всі межі будуть дотримані та обіцяє згодом надати відповідний проєкт:

“Ми ставили завдання під час формування плями забудови врахувати всі вимоги, зокрема, і стосовно прибережної смуги“, – каже він.

Діский повідомив, що готовий надати візуалізацію майбутнього проєкту.

Зі свого боку директор Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін вчергове повідомив про обмежені повноваження місцевої влади у сфері містобудування:

– Генеральним планом визначена там громадська забудова, і власники пропонують збудувати сучасний рекреаційний об’єкт для відпочинку. Я так розумію, що це буде якийсь готельчик. На жаль, містобудівне законодавство нині не передбачає права місцевій владі погоджувати проєкт чи хоча б ознайомлюватися з його елементами на етапі надання містобудівних умов. Мені здається, ми вбили всі цвяхи, аби обмежити забудовника. Визначили максимальну площу забудови, зобов’язали отримати висновок археологів, врахувати природозахисну смугу та інше, всі погодження зазначені у документі. На жаль, інших запобіжників у нас немає, і я хочу вчергове це підкреслити“, – розповів чиновник.

Савін додав, що хоче, аби на цьому місці був сучасний об’єкт.

Експерт у галузі містобудування Георгій Могильний сумнівається, у тому, що на місці апарт-готелю буде саме повноцінний готель:

– Це типова, саме шахрайська схема, яку раніше дуже активно крутили в Одесі та Києві. Беруть рекреаційну зону, пляж, і там будують житловий будинок, в якому квартири називаються апартаменти. Ви ж будинок відпочинку можете побудувати? Можете. Тут номери називаються студіо або апартаменти.  Там не потрібні службові приміщення для обслуговування та все інше. Також тарифи для подібних об’єктів на час воєнного стану визначені, як для звичайних побутових споживачів. Тобто це звичайна цілеспрямована схема житлової забудови на місці, де це заборонено“,  – каже експерт.

Бенефіціари будівництва

Станом на кінець березня 2024 року одноосібним бенефіціарним власником обох компаній, а саме “Камелот Н” та “Камелот Б”, які планують зведення зазначеного будинку є Роман Діский – відомий у місті бізнесмен та архітектор (не плутати із бізнесменом та політиком Романом Діскантом, – ред.). До 2022 року компанія “Камелот Н” належала родині очільника департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, а саме його дружині – Наталії Гурбі. Ще у 2016 році у місцевих ЗМІ здійнявся скандал через нібито наміри продати цю ділянку за 300 тисяч доларів. Тоді подібні оголошення розміщував Микола Гурба.

У коментарі журналістам Савін повідомив про те, що справді ще у 2022 році Наталія Гурба продала право власності на компанію, яка орендує відповідні земельні ділянки, Роману Діскому. Це відображено, як у його щорічній декларації, так і у державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Згідно з декларацією, вартість купівлі компанії у 2022 році для Діского склала 200 тисяч гривень. Окрім безпосередньо права оренди ділянки, Діский отримав також і нерухоме майно, розміщене на цій ділянці, що офіційно зареєстроване у реєстрі права на нерухоме майно. Йдеться про три туалети та пункт першої медичної допомоги. Судячи з усього, саме ця, зареєстрована капітальна нерухомість, свого часу дозволила компанії Гурби отримати у довготермінову оренду два гектари пляжу, терміном на 49 років. За це рішення ще у 2016 році проголосувала тодішня каденція міської ради.

Зазначимо, що серед бізнес-партнерів Романа Діского – впливові місцеві політики та бізнесмени, зокрема, Роман Діскант, Олександр Карпенко, члени родини забудовника Альберта Норченка тощо.

Читайте також: У Черкасах зривають торги з оренди коштовної ділянки на березі Дніпра.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *