На чиїх авто їздить секретар Черкаської міської ради? Нове розслідування “18000” (ВІДЕО)

Секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін у розпал війни оновив “автопарк”. А від початку депутатства реєструє, імовірно, свої автівки на водія.

Про це йдеться у новому відеорозслідуванні “18000”.

Нова автівка у користуванні Тренкіна

Мерседес S400d 2021 року випуску з’явився у користуванні Юрія Тренкіна влітку минулого року, на шостий місяць повномасштабного вторгнення.

Вартість такого авто на сайті виробника – 6,5 млн гривень. Ці колеса стали допоміжними в користувацькому автопарку секретаря.

Основний раніше транспортний засіб Тренкіна, BMW X7, був придбаний у 2020-му. Станом на зараз виробник відпускає його за 3,6 млн грн. Ціна вживаних на той час стартувала від 2,5 млн грн.

Щасливий власник люксових автівок

І хоч ці авто з’являються під стінами мерії щодня, Тренкін заявляє: вони не його.

– У мене не буває 10 хвилин, щоб не було вхідних дзвінків. Спілкування по телефону і кермування автом – це велике лихо. У мене були дуже негативні в моїй родині випадки, тому я, коли я на роботі, користуюсь виключно водієм і орендованим авто, – заявляє політик у коментарі “18000”.

Тренкін виходить із новенького мерседеса

Він надає у розпорядження редакції договір оренди, за яким щомісяця сплачує за оренду автівки 25 тисяч гривень Василю Монастирецькому. Його знають як водія Тренкіна вже не першу каденцію. Але тільки після його секретарства пан Василь став ще й щасливим власником двох люксових автівок.

До знайомства з Тренкіним Василь Монастирецький, буцімто, працював на одному з комунальних підприємств міста. У 2014-му стоїть на обліку в Центрі зайнятості. Навесні 2015 відкриває свій ФОП із роздрібної торгівлі, який у грудні того ж року із боргами по податках закриває.

Василь Монастирецький

Дещо згодом Монастирецький стає частим гостем під стінами сесійної зали, куди привозить тоді ще депутата Юрія Тренкіна. А вже із 2020-го, коли той займає секретарське крісло, Монастирецький стає власником автівок, купує землю по сусідству з Тренкіним, стає новим власником або співвласником родинних фірм Тренкіна.

Чиновник, за законом, не має права поєднувати свою роботу і бізнес. Тому й стоїть питання, чи не замало зарплати секретаря міської ради, яка навіть із усіма доплатами і преміями перевалює за 90 тисяч гривень в місяць, на такий стиль життя. Із усіма його костюмами, транспортом, заміським будинком тощо. І чи не пов’язана поява дорогого майна в активі водія Тренкіна, із законодавчими обмеженнями щодо самого чиновника.

Звідки гроші у водія?

Новоспечений власник елітних автівок Василь Монастирецький останні вісім років декларував дохід від нуля до 14 тисяч гривень за квартал. Чоловік мешкає в двокімнатній квартирі в спальному районі Черкас.

Сусіди його бачать щодня на Рено. Універсал 2014 року випуску.

Для порівняння: годинник Юрія Тренкіна коштує дорожче, ніж постійне авто Монастирецького – тобто згадане Рено.

У коментарі “18000” Монастирецький заявив, що справді володіє обома елітними автівками, на яких возить Тренкіна. На питання про те, звідки гроші, каже: батьки залишили спадок.

Сусіди нині вже покійних батьків водія Юрія Тренкіна натомість розповіли “18000”, що ті жили скромно. Також вони вказали на сільський будинок, де ті мешкали.

Будинок, у якому мешкали батьки водія Тренкіна

Небезпечна їзда водія секретаря міськради

Тільки за останні два роки за кермом Рено Меган Василь Монастирецький отримав два штрафи за порушення правил дорожнього руху: перевищення швидкості і їзда без паска безпеки.

Три – уже на Мерседесі: двічі перевищив швидкість і “забив” на червоний сигнал світлофору. Більшість із них – у робочі дні.

І десяток штрафів за перевищення швидкості на БМВ.

Можливо, для Тренкіна професійність Монастирецького-водія – не головне у відносинах?

Статки Тренкіна

– Відповідно до вимог чинного законодавства і до займаної мною посади я відмовився на користь своєї родини від участі в будь-якому бізнесі. Якщо мені необхідно буде, то моя матір може надавати мені фінансову допомогу. Таке було протягом обіймання мною посади секретаря, – коментує свої статки Юрій Тренкін.

Під своє секретарство лише одну фірму він відписав повністю на Монастирецького. А, наприклад, у фірмі “МІТГАР-ЦЕНТР” він зазначений співзасновником разом із матірʼю й сестрою. Від початку повномасштабної міська рада стягувала 100 тисяч орендної плати з цієї успішної компанії через суд.

Із низки фірм, які у володінні родини Тренкіних, найбільшими є три: Автомастерок, Хлібний дім та Мега Лайт. Попри мільйонні доходи, ті мають і чималі фінансові зобов’язання. Минулорічний чистий прибуток цієї трійці, за відкритими джерелами, – 407,9 тисяч гривень.

Юрій Тренкін

Тренкін запевняє, що має власні заощадження, які дозволяють йому жити не лише на секретарську зарплату. У спілкуванні із журналісткою “18000” чиновник зазначив, що мав заощадження у розмірі 300 тис. доларів. І вони майже не змінилися за весь час його секретарства. 

Водночас декларації за останні 5 років свідчать, що його зарплата трималася на рівні секретарської, а грошові активи просіли на 18 тисяч доларів: із 198 тисяч у 2016-му до 180 тисяч у 2020-му році. 

Відновлення декларування

За словами юридичного радника Transparency International Ukraine Олександра Калітенка, переписування активів може свідчити про потенційні ознаки незаконного збагачення та спроби ухилитися від кримінальної відповідальності, яка за це передбачена.

– З моменту початку повномасштабного вторгнення мандат НАЗК на перевірку таких декларацій був призупинений. І він відновився якраз тільки нещодавно, коли президент підписав закон про відновлення декларування, – каже Калітенко.

Зі слів Олександра, щорічно декларації подають до 800 тисяч чиновників. Через “прогул” за час повномасштабної уже до кінця січня прийдешнього року всі ці люди мають подати одразу 2 декларації: за 2021-ий і 22-ий роки. А вже до квітня – і за 2023-ий.

Побажаємо витримки і уваги НАЗК та правоохоронцям. І не загубити жодну із подібних історій.

Ірина Малюкова

коментарі
6 Коментарів
  1. Вор тренкин посадить

  2. Громада Черкас зробила свій вибір свідомо !!! В правільном направлєнієм ідьом товаріщі !!!

  3. Звичайний казнокрад.

  4. Така посада потрібна, щоб мати доступ до бюджету і не платити податки.

  5. Це зараз не дивина! Красти стало “МОДНО”! Тому країна з великим потенціалом, стала маленькою за можливостями і бідною як церковна миша!!!

  6. То це ж подельнік Толяна лисого,той краде безбожно,а цей вчиться,і непогано в нього виходить,тварі щурячі…

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *