На дані українців знову полюють: програма викрадає паролі та файли

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA виявила масове розповсюдження серед українців і організацій електронних листів із вірусним файлом. 

Про це повідомили в пресслужбі Держспецзв’язку.

На електронну пошту надсилають лист з темою “Нова програма для запису в журнал”. Текст електронного листа містить повідомлення  начебто від Міністерства освіти та науки України щодо “електронних навчальних журналів”, а також посилання на “програму” та пароль на архів.

У разі відкриття архіву та запуску EXE-файлу, комп’ютер буде уражено шкідливою програмою, яку, за сукупністю ознак, класифіковано як MarsStealer.

Це – шкідлива програма, основним функціоналом якої є збір інформації про комп’ютер, викрадення аутентифікаційних даних з інтернет-браузерів, плагінів крипто-гаманців, програм багатофакторної аутентифікації, викрадення файлів, а також завантаження і запуск виконуваних файлів і виготовлення знімку екрану.

Якщо ви помітили таке повідомлення, не відкривайте його, а повідомте про нього на пошту cert@cert.gov.ua.

Нагадаємо, чергову розмову росіян перехопили співробітники СБУ в Черкаській області. Вони бояться, прагнуть відступати, радять один одному не геройствувати.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини