На трьох медзакладах Черкас можуть встановити сонячні електростанції

Робоча зустріч у раді

Черкаси можуть залучити понад 13 мільйонів гривень приватних інвестицій для облаштування кількох сонячних електричних станцій. Їх планують встановити в дитячій лікарні, пологовому будинку та в першій поліклініці.

Про це інформують на фейсбук-сторінці Черкаської міської ради.

Таку ідею обговорили в мерії під час робочої зустрічі щодо впровадження механізму енергосервісу (ESCO).

– Ми шукаємо різні можливості для підвищення енергоефективності будівель комунальної власності. Досвід інших міст говорить про те, що енергосервіс працює і дає результати. Ми бачимо перспективи застосування цих технологій у Черкасах і особливо важливо втілити це, насамперед, в об’єктах критичної інфраструктури, – прокоментував перший заступник міського голови Сергій Тищенко.

Як пояснюють у мерії, суть концепції ESCO полягає в тому, що приватний інвестор за власний кошт виконує комплекс енергоощадних заходів будівлі. Далі ж він може повернути вкладення за рахунок досягнутої економії на комунальних платежах. Інвестор бере на себе всі ризики отримання економії за рахунок упровадженого проекту. Через це він максимально зацікавлений у попередніх розрахунках потенційних заощаджень.

– Над впровадженням нової моделі енергосервісу ЕСКО ми розпочали працювати в 2022 році, узгодивши меморандум про взаєморозуміння та протокол про наміри щодо реалізації енергосервісу в Черкасах з проєктом ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО”. Їхні представники допомагають нам у підготовці об’єктів комунальної власності до закупівлі енергосервісу, – прокоментувала директорка департаменту економіки та розвитку Ірина Удод.

Як розповів експерт проекту ПРООН Олексій Корчміт, нині в Україні уклали близько 630 ЕСКО-договорів. Черкаси ж визначили три потенційні медичні заклади для застосування такого механізму. Так попередньо станція потужністю 110 кВт для Центру матері і дитини сприятиме заміщенню традиційної еклектичної енергії в межах 25 % у рік, станції потужністю 40 кВт для будівель 1-ої поліклініки та дитячої лікарні дадуть заміщення в межах 15 % у рік.

Ще один із перспективних проєктів, який наразі вивчають для втілення в Черкасах, – заміна світильників вуличного освітлення. Він може стати найбільш потужним в Україні. За підсумками проведеного енергоаудиту, інвестиції за встановлення нових світильників, опор, виготовлення проектно-кошторисної документації та монтажні роботи можуть скласти в межах 50-60 млн грн.

Нагадаємо, черкаські депутати зберуться на позачергове засідання.

Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *