Протягом ІІ півріччя 2018 та І півріччя 2019 років на об’єктах державного нагляду проведено 125 ресурсних перевірок (поверхневі води – 28, підземні – 97).
Про це інформують в Держекоінспекції Центрального регіону.
За порушення вимог природоохоронного законодавства складено 106 протоколів про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції накладено на 105 порушників на загальну суму майже 19 тисяч гривень, стягнуто – близько 14.
До правоохоронних органів за ознаками кримінальних правопорушень скеровано 3 матеріали. Відкрито одне кримінальне провадження.
Загальна сума розрахованих збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, складає 1,66 млн гривень. З метою відшкодування збитків пред’явлено 25 претензій та позовів на аналогічну суму. Стягнуто майже 240 тисяч.
В.о. начальника Держекоінспекції Сергій Поліщук розповідає, інспекція має безпрецедентне рішення щодо обмеження скиду забруднених стічних вод до річок Суха Згар КП «Золотоніський міськводоканал» та річки Тясмин КП «Вод Гео» м. Сміла.
– Це спонукало комунальні служби області до вирішення питання прийняття у каналізаційну мережу від підприємств-абонентів більш очищених стічних вод за рахунок будівництва локальних очисних споруд на місцях, – додає Сергій Поліщук.
Неодноразово фіксувала інспекція і факти скиду неочищених вод у Дніпро комунальним підприємством ЧЕЛУАШ. На його балансі обліковується 14 ливневих випусків. Розмір шкоди сягав понад півмільйона гривень. Це змусило підприємства розпочати комплексну боротьбу з незаконними врізками у системи. Крім того підприємство розпочало процес будівництва локальних очисних споруд на цих ливневих системах.
ЧИТАЙТЕ: Перепони та “ін’єкції” нечистот. Чому зеленіє Дніпро та що з цим робити?