Нацбанк випустив пам’ятну монету Агатангела Кримського

Монету номіналом 2 грн “Агатангел Кримський” ввели в обіг 12 січня. Вона продовжує серію “Видатні особистості” – присвячена українцю Агатангелу Кримському, який провів дитячі роки на Звенигородщині. 

Про це розповіли в Музеї грошей НБУ, повідомляють у Черкаській ОДА.

Агатангел Кримський – український історик, орієнталіст, письменник, перекладач, один із засновників української Академії наук та один із перших її академіків. 15 січня цього року виповнюється 150 років від дня народження мовознавця.

На аверсі монети розміщена композиція, яка символізує діяльність ученого-сходознавця та джерело знань – геометричний декор із розкритих книг, що складаються в багатопроменеву зірку. У її центрі – цитата мовознавця “Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо”. Унизу аверсу – факсиміле Агатангела Кримського.

На реверсі монети на тлі вертикальних ліній, що вносять певний драматизм і символізують трагічну долю вченого, зображений портрет мовознавця. Під портретом діагонально розміщений напис “Агатангел Кримський” і вказані роки його життя.

Над монетою працювали художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Анатолій Демяненко. Програмне моделювання розробив Віталій Андріянов.

У пресслужбі Черкаської ОДА анонсують онлайн-виставку до 150-річчя від дня народження Кримського “Агатангел Кримський: історичний портрет”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини