“Надія” по-тихому хоче скасувати історичний статус будівлі, яку вже майже зруйнували

Приватне підприємство “Надія”, що є одним з найбільших забудовників у місті Черкаси, через суд намагається скасувати рішення про внесення до реєстру архітектурних пам’яток будівлі за адресою Байди Вишневецького, 2.

Про це свідчить ухвала Київського окружного адміністративного суду від 13 жовтня.

Згідно з документом забудовник звернувся з позовом проти Міністерства культури України, яке своїм наказом додало будівлю 26 березня 2021 року до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Саме цей наказ намагається скасувати забудовник.

Після внесення будівлі до відповідного реєстру її власник, а саме ПП “Надія”, мав укласти відповідний охоронний договір на збереження пам’ятки. Втім цього не зробив. Намагалась зобов’язати власника зробити це Черкаська місцева прокуратура, яка звернулася з відповідним позовом до Черкаського адміністративного суду. Нині ця справа зупинена через позов самої “Надії” у київський суд проти Міністерства культури.

Паралельно з цим ще влітку “Надія” розпочала демонтаж історичної будівлі називаючи це “заміною вікон”. Зараз приміщення так і залишається без віконних конструкцій та поступово руйнується.

Київську справу розглядають за спрощеним провадженням, без повідомлення сторін.

У коментарі виданню “18000” представник профільного департаменту Черкаської обласної державної адміністрації Микола Суховий повідомив, що йому нічого невідомо про те, що забудовник оскаржує відповіді дії київських чиновників у суді.

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проєкт «18000»

DONATE 

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

2 Коментарі

  1. а що iсторичного в цiй хатi…

  2. Була собі історична будівля, прийшоа армян Казарян і….немає історичної будівлі…Хто-небудь зупинить цей “бєспрєдєл”????? У нас у місті що, усе вирішує Казарян? Ау, мер, який хоче 500% премії, чи це можна зупинити, чи вас усе влаштовує?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.