Наступного місяця в Україні виходять з обігу монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків

Із 1 жовтня монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу.

Про це повідомляють на сайті Національного банку України.

Вилучення монети номіналом 25 копійок пов’язують із тим, що зараз вона не розмінюється через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок. Також це має спростити готівкові розрахунки.

Водночас вилучення банкнот старого зразка, введених в обіг до 2003 року, аргументують тим, що вони майже не виконують функцію платіжного засобу.

“Зараз у обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості банкнот в обігу. Упродовж трьох останніх років їхній обсяг в обігу майже не змінився. Тобто громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять. Їхнє вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь”, – зазначають у НБУ.

Перестануть бути платіжним засобом в Україні монети номіналом 25 копійок та усі старі банкноти з 1 жовтня 2020 року. Із цієї дати їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк вилучатиме їх з готівкового обігу. Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти їх на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років в усіх українських банках, у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ).

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні новини