Науковці додатково дослідять імовірне місце поховання Б. Хмельницького на Черкащині

Аби перевірити, чи належить поховання в Суботові гетьману Богдану Хмельницькому, дослідники хочуть залучити напівінвазійний метод.

Про це пише “Укрінформ“.

Із відповідною заявою до української громадськості та Міністерства культури України виступили учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції “Усипальниця гетьмана Богдана Хмельницького: історія, міфи, сучасний стан”. Йдеться про свердління невеликих отворів у підземній поховальній споруді, виявленій за допомогою георадарних вимірювань.

ЧИТАЙТЕ: У Суботові знайшли ймовірне місце поховання Богдана Хмельницького та його сина

– У результаті новітніх георадарних вимірювань фахівці Інституту геології КНУ ім. Шевченка в Іллінській церкві виявили контури склепіння та підлоги підземної поховальної споруди розмірами 3х1,3 м і висотою від підлоги до стелі приблизно 1,6 м, ймовірно, викладеної зсередини цеглою і майже повністю засипаної грунтом. У привхідній частині церкви, між стовпами, які підтримують хори, наявні ознаки вхідного колодязя до поховальної споруди, – йдеться в заяві.

Дослідники наголошують, що досвід пошуку і розкриття княжих поховань показує, що після неінвазійного методу георадарної ідентифікації аномалій, які схожі до поховальних об’єктів, слід застосовувати напівінвазійні методи свердління та буріння та застосувати інспекційну камеру.

На думку науковців, локалізація місця поховання Богдана Хмельницького в Іллінській церкві у с. Суботів,  з його подальшою музеєфікацією, може стати початком практичного втілення ідеї створення Національного Пантеону.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *