НАЗК відкрило публічний доступ до реєстру декларацій

Декларація

Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.

Якщо у Реєстрі не вдається знайти декларацію певної особи, це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу.

Вилучення документів з публічної частини Реєстру декларацій можливе і після його відкриття до завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі.

“На підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а і повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подані за всі періоди. Всі документи, подані до реєстру декларантами, щодо яких на підставі подань вже застосовані заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично, – пояснюють у НАЗК. – При цьому ініціатором вилучення декларацій, поданих суб’єктами декларування, які наразі мобілізовані до лав ЗСУ, є Генеральний Штаб Збройних Сил України”.

Повний публічний доступ до Реєстру забезпечать після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.

Нагадаємо, раніше проголосований законопроєкт відновив обов’язкове декларування чиновників, однак дозволив їм не показувати свої декларації ще рік. Правка до закону про негайне відкриття декларації не була проголосована Верховної Радою.

Тоді громадськість зареєструвала петицію на сайті президента, в якій просила накласти вето на закон, який не передбачає негайного оприлюднення декларацій чиновників. Що згодом зробив Зеленський.

У результаті 20 вересня Рада ухвалила закон щодо відкриття електронних декларацій. Зміни передбачали відкриття декларацій одразу.

Стань Миколайчиком для воїна! Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Відправляй свій важливий донат на банку.

По темі

    коментарі
    1 Коментар
    1. За 2 года наворовали директора нормально по 1 миллиону про депутатов там вообще милионы

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *