Не знають, як рухатися далі. У мерії ніяк не вирішать проблем із постачанням м’яса у садочки

У черкаських дошкільних навчальних закладах вже понад місяць відсутнє м’ясо. Ситуація пов’язана із завершенням дії договору на постачання цього продукту та відсутністю угоди на поточний рік. 

У коментарі виданню “18000” новопризначений очільник департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин звинуватив у ситуації нібито “недобросовісних” учасників, які мають на меті зірвати закупівлю або “провести її так, як їм хочеться”. Він зазначив, що закупівля була оголошена вчасно. 

Зі слів Волошина, 21-го січня відбувся розгляд скарги від потенційного учасника, втім чиновникам невідомий результат її розгляду, і вони не знають, “як рухатися далі”. Головний освітянин повідомив, що дав доручення підписати додаткові угоди з наявним постачальником на суму близько 200 тисяч гривень, аби відновити постачання продукту до дошкільних навчальних закладів. 

Станом на 27 січня на порталі з’явилася інформація про перенесення розгляду скарги на 29 січня 2021 року. 

Зауважимо, що закупівля м’яса була оголошена 10-го грудня, на наступний день після поновлення на посаді тепер уже ексочільника департаменту Сергія Воронова. 

Нагадаємо, Воронов був відсторонений від виконання обов’язків головного освітянина міста за рішенням суду на понад два місяці. На час його відсторонення виконуючим його обов’язків був, окрім іншого, й Ігор Волошин. Втім за час виконання обов’язків голови департаменту Волошиним закупівля оголошена не була.

Скарга, відповідно до якої нині заблокована процедура, подана    ТОВ “АЛЬЯНС-АГРІ”, що афілійована з двома іншими підприємствами – ТОВ “Кап-прод” та ТОВ “Ниви Черкащини”. Група цих підприємств уже протягом багатьох років бере участь у закупівлях департаменту освіти та гуманітарної політики, зокрема і м’яса. Водночас чиновники неодноразово вчиняли свідомі порушення, аби не допустити перемоги цих підприємств, зриваючи та скасовуючи власні закупівлі. Відповідні порушення також встановлені і результатами моніторингів, проведених Державною аудиторською службою. Окрім того, освітяни систематично виставляють у власних тендерних вимогах дискримінаційні вимоги, які і стають об’єктом оскарження з боку підприємств. Вимоги переважно виписуються під багаторічного улюбленця місцевих чиновників з постачання продуктів харчування ТОВ “Каштан-плюс”.

У 2018 році Ігор Волошин, який на той момент також був очільником департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, уклав із ТОВ “Каштан-плюс” прямих угод на постачання продуктів харчування на 5 млн гривень. Згодом ці угоди стали об’єктом інтересу з боку правоохоронців та були розірвані. 

Як ми писали раніше, у меню дошкільних навчальних закладів з’явилися м’ясопродукти, а саме сосиски й сардельки. Тоді цю інформацію підтвердив колишній очільник департаменту Сергій Воронов. Як він пояснив, товарів не вистачило, аби забезпечити потребу всіх закладів. Постачальником сосисок і сардельок є підприємство “Каштан-плюс”. Виробником – підприємство “Хлібний дім-Україна”, що належить сестрі секретаря міськради Юрія Тренкіна.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *