Об’єднання територіальних громад у регіонах стане обов’язковим

Уже цьогоріч створення об’єднаних територіальних громад у регіонах стане обов’язковим. Президент наголошує, що децентралізація доводить свою ефективність. Водночас, переконаний, і саму реформу, і її результати потрібно захистити, гарантувавши її незворотність.

Президент закликав лідерів ОТГ укріплювати результати реформи децентралізації, повідомляє прес-служба обласної організації БПП «Солідарність».

– На зустрічах по всій Україні я бачу постійно підтвердження правильності реалізації цієї програми. Тому що громади і люди самі краще знають, як треба використовувати ці гроші, куди насамперед їх спрямувати, – говорить Порошенко.

Фото: unian.ua

Президент також заявив, що з 2019 року створення об’єднаних громад в регіонах стане обов’язковим. Така форма управління місцевими бюджетами довела свою ефективність, тож тепер небажання об’єднуватися означатиме погіршення рівня життя для всієї громади.

– Стратегія влади – навпаки – у нарощуванні потужностей економіки і перетворенні України на заможну розвинену країну без провінції і периферій, – заявив Петро Порошенко. – Найважчий період ми пройшли. Децентралізація довела свою ефективність. І небажання об’єднуватись буде означати погіршення рівня життя людей в тих громадах, які не об’єднуються. Єдине, що нам зараз потрібно зробити – захистити децентралізацію, продемонструвати, що цей шлях незворотній. Бо, на жаль, поки що наша модель децентралізації є дуже крихка і розвернути її легко. При плануванні бюджету на наступний рік просто змінити співвідношення державного і місцевого бюджетів. І повернути сумні часи 2013 року. І всі ці цифри, коли бюджети місцевого самоврядування зростали у три, чотири, п’ять разів під час війни, а бюджети розвитку зростали у сім, десять, п’ятнадцять разів. Все це може виявитися приємними спогадами. Тому це є наша битва – битва за захист децентралізації.

На Черкащині обсяг  місцевих бюджетів зріс майже в три рази. За рахунок державної підтримки в місцевих ОТГ реалізовано 172 розвиткові проекти на суму майже 100 млн грн.

– Це лише початок реалізації реформи децентралізації в нашому регіоні. Значна частина ОТГ сформувалася наприкінці минулого року, тому лише «стає на ноги». Але вже зараз вони мають конкретні плани розвитку своїх громад, їхні бюджети зросли в рази, і вони на власний розсуд розпоряджаються цими коштами. Жителі визначають, яку дорогу відремонтувати, де встановити освітлення і чи потрібний ремонт в школі чи садочку. Не в Києві вже вирішують всі ці питання, – каже голова Черкаської обласної організації партії «БПП «Солідарність» Сергій Кудактін. – Петро Порошенко – став першим Президентом, який не лише заговорив про децентралізацію, але й реалізував цю реформу, віддав кошти та повноваження із центру на місця. Тепер же – час решті міст та сіл об’єднатися і покращувати умови життя громадян.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.