Нинішніх керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допустять до позицій в оновленій системі лікарських комісій.
Про йдеться у відповіді Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) на запит Суспільного.
Водночас інші лікарі, які зараз працюють у МСЕК, зможуть податися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов. Основним критерієм, за яким їх відбиратимуть, буде ведення лікарської практики. Як пояснили у МОЗ, ця зміна є необхідною, аби експертизу проводили лікарі, що мають актуальний рівень медичних знань.
Справи, які уже прийняті на експертизу до МСЕК, передадуть у нові комісії зі збереженням черги розгляду.
Рішення, які МСЕК ухвалить до 31 грудня, будуть чинними. Переглядатимуть лише ті справи, за якими правоохоронці проводять розслідування, або за якими законодавці визначать категорії для перегляду відповідно до останнього рішення РНБО.
Що відомо?
Президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО 22 жовтня. Воно стосувалося ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб із отриманням інвалідності.
Кабміну та МОЗ доручили створити законопроєкт про реформування системи медико-соціальної експертизи, зокрема, ліквідувати її до кінця 2024 року.
Функції центральної медико-соціальної експертної комісії виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який удосконалює роботу медико-соціальної експертної комісії. Серед основних змін – онлайн присутність на засіданнях МСЕК, можливість фіксації засідань, пацієнтів можуть представляти доручені особи тощо.
Черкаська МСЕК
“18000” переглянув декларацію керівниці Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи Наталії Масенко. Її родина задекларувала автівки, квартири. Керівниця має і пенсію, і зарплату.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”