Зоомагазин Леопольд

Одіозний забудовник зрубав гектар лісу в Черкасах, хоче будувати всупереч генплану

Вирубка лісу в Черкасах

У Черкасах 20 лютого невідомі особи почали вирубку лісового масиву по вулиці Лісова Просіка, навпроти приміщення обласного шкірно-венерологічного диспансеру.

Про це журналістам повідомили місцеві жителі.

Люди, які здійснювали вирубку, заявили, що є представниками забудовника, який отримав дозвільні документи на зведення тут таунхаусів, попри невідповідність актуалізованому генеральному плану.

Орендарем земельної ділянки є приватне товариство “Дніпробуд-центр”, зареєстроване у Червоній Слободі. Воно отримало право оренди відповідної ділянки ще у 2007 році, але досі не розпочало будівництво. Офіційно власником підприємства є Вікторія Боброва. Попередній власник компанії – Віктор Лобов, пов’язаний із колишнім заступником очільника Черкаської ОДА Сергієм Овчаренком. Зі свого боку Вікторія Боброва є бізнес-партнеркою В’ячеслава Овчаренка – брата згаданого вище екс-чиновника. 

У 2016 році міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відкликав апеляційну скаргу Черкаської міської ради, що через суд намагалася стягнути з орендаря додаткові кошти, несплата яких могла бути підставою для розірвання договору оренди. Відтак “Дніпробуд-центр” зберегло за собою право на оренду ділянки.

Перша згадка про містобудівні умови та обмеження на проєктування будівництва на цій ділянці датовані 4 листопадам 2019 року. Втім вже за декілька днів виконавчий комітет Черкаської міської ради своїм рішенням відповідні містобудівні документи скасував, про що свідчить рішення Черкаського окружного адміністративного суду. Судді визнали такі дії черкаських чиновників протиправними, на їхній бік стали також судді апеляційної інстанції. Водночас будівництво тут не розпочинали, попри рішення судів, через відсутність політичної волі. Про це може свідчити актуалізація генерального плану міста, де ця земельна ділянка віднесена під лісопаркову зону. 

Фото з фейсбуку Сергія Шмиголя

У травні 2021 року до містобудівних умов та обмежень було внесено зміни, якими дозволено будівництво на цьому місці таунхаусів із площею забудови у 20 %. Попередньо цей рівень складав 7 %. Максимальна поверховість можливої забудови складає 13 метрів.

Попри те, що офіційно містобудівні умови та обмеження були видані підприємству “Дніпробуд-центр”, власником і директором якого є Вікторія Боброва, після появи на місці будівництва журналістів “18000”, туди приїхав відомий місцевий забудовник Альберт Норченко. Він представився спочатку власником ділянки, а потім зазначив, що є генеральним забудовником та продемонстрував документи присутнім поліцейським.

Увечері 22 лютого забудовник продовжував зрізати дерева, яких тут згідно з актом обстеження майже 500 штук. Про це свідчить акт обстеження, датований 2017 роком. Тоді місцеві депутати, серед яких був нині мобілізований Руслан Зоря, активно виступали проти забудови цієї ділянки. 

Більшість з дерев нині вже спиляні. Відповідно до чинного законодавства забудовник має право проводити вирубку на території будівельного майданчика без отримання окремої згоди з боку місцевої ради. 

Очільник департаменту архітектури та містобудування Артур Савін зазначив, що місцева влада робила нібито все, аби уникнути відповідного будівництва. 

– Ми допускали ситуацію, що орендар, який отримав цю ділянку ще за каденції Одарича у 2007 році, рано чи пізно може почати будувати. Тому ми внесли зміни до генерального плану, якими передбачили у цьому місці лісопаркову зону. Разом з тим є рішення суду, відповідно до якого забудовник і отримав всі необхідні йому документи, – каже Савін.

В управлінні екології “18000” повідомили, що за спиляні дерева підприємці мають заплатити компенсаційну вартість, яка складає 747 тисяч гривень. У 2022 році тут чиновники нарахували 262 дерева. Площа ділянки, яку обстежували, – 1,2 гектари. 

Зазначимо, що нині ринкова вартість 1 кубометру зрізаного кругляка сосни коштує 1,3-1,5 тисяч гривень. 

Нагадаємо, компанії афілійовані з Альбертом Норченком, мають низку будівництв на території міста. Зокрема, його підрядна організація розпочала зведення багатоповерхівки під стінами Черкаської окружної прокуратури до отримання будь-якої дозвільної документації. 

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Хочеш читати ще більше актуальних матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проєкт «18000»

DONATE 

коментарі
6 Коментарів
 1. Как людей останавливать незаконно повестки вручат они могут а как прекратить вырубку деревьев их и не видно слабо им. Вот вся их сущность. 500 деревьев и никто не приехал

  1. Вирубка лісу в Черкасах

   “У Черкасах 20 лютого невідомі особи почали вирубку лісового масиву”….Цiкаво, як можна спиляти 500 дерев та залишитися “невiдомими”??? I чому “У 2016 році міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відкликав апеляційну скаргу”? Вiн що, ЗА те, щоб знищили лiс??

 2. Ще два роки назад я писала про незаконну вирубку прекрасних дерев у законній лісопарковій зоні, в районі обласних лікарень.
  Зробила знімки, тоді ще початку спилювання, дерев. Але як бачимо, злочинні дії і прошлих можновладців продовжуються.
  Коли вже накінець відповідні органи нагляду візьмуться за наше місто?! Йде страшна війна, а всяка нечисть, всякі нечисті на руку ,,сильні світу цього” будуть продовжувати робити свої оборудки, показувати чесним людям, що вони ніхто і ніщо”.
  Сьогодні ж буду звертатися вище, писати у фейсбуці і інших каналах.

 3. Як таке можливо? Вмісто того, щоб виділити приміром полігон, який заріз бур’янами та мусором за десятки років, виділили паркову зону! Просто нема слів…

 4. В цьому місці більшість людей жили з покоління в покоління, за лісом доглядали, рік тому засудили молоді сосни. Навіть клініка була збудована поруч з дизайном в колір лісу. Жаль і біль, ніби втратила друга.

 5. Це просто жах, закривають на все очі, прикриваючись, тим, що не можуть нічого зробити. Гроші не пахнуть.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *