“Одна з головних культурних подій міста”: у Черкасах відбувся шостий ГайдаFest (ФОТО)

люди біля сцени на концерті ГайдаFest. виступ "Скажи щось погане"

Відвідувачі ГайдаFest слухають виступ гурту “Скажи щось погане”

Шостий благодійний фестиваль “ГайдаFest” відбувся 1 грудня у кінотеатрі Україна в Черкасах. На заході виступили шестеро музичних виконавців та гуртів. З продажу квитків, мерчу та благодійних лотів на допомогу 3 окремій штурмовій бригаді вдалося зібрати понад 425 тисяч гривень. Збір триває.

Про це пишуть “18000”, які стали інформаційними партнерами заходу.

Перед фестивалем донатами на монобанку було оплачено майже 400 квитків. Завдяки цьому, а також продажу мерчу фестивалю та благодійних аукціонів вдалося зібрати 426 631 гривню. Аби округлити суму до пів мільйона гривень, збір продовжили, розігруючи мерч ГайдаFest, деякий з автографами артистів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений ГайдаFest (@gaydafest)

Виступи артистів. Виконавець “BAH.ROMA”

Концертна програма стартувала о 17:00 із виступу інді-гурту “Джозерс”, які представили пост-панк. За годину на сцені виступила концептуальна співачка Артистка Чуприненко з документальними піснями. Близько 19 години розпочав виступ рок-гурт “Скажи щось погане”. Після них десяток акустичних пісень виконав співак “BAH.ROMA”, з яким вдалося поспілкуватися журналістці “18000”.

Артист розповів, що фінальний плейлист виступу він склав о пів на третю ночі у день фесту.

– Перед виступами завжди нервую і не можу заснути. Під час вибору пісень орієнтувався на особисті відчуття, що саме я хотів би зіграти. Прагнув, щоб виступ був душевний і торкнувся людей, – поділився Роман Бахарєв.

співак Роман Бахарєв на ГайдаFest у Черкасах

“BAH.ROMA” виступає на ГайдаFest. Фото: Аліна Копійко

На ГайдаFest співак виступає вже не вперше. У 2017 році він був хедлайнером фестивалю.

– Пам’ятаю, це було суперпотужно! Тому цього разу, не вагаючись, погодився на пропозицію Дениса Гайди долучитися знову. Зараз намагаюся не відмовляти у допомозі і відгукуюся майже на всі пропозиції, що стосуються благодійних виступів для збору грошей військовим. Сьогодні у Черкасах я бачу, що тут зібралися свідомі люди. Вони витратили свій час та кошти, щоб прийти, підтримати військо і водночас послухати класну музику. Хочеться, щоб свідомої аудиторії ставало більше і більше, – сказав артист.

На черкаській сцені “BAH.ROMA” ексклюзивно презентував український переклад популярної пісні “На глибині”, яка раніше була саундтреком серіалу “Київ вдень та вночі”.

– Попри те, що спочатку я не хотів перекладати свої пісні, одна з них тепер звучить по-новому. Зараз сенси дуже змінилися, раніше можна було бути смішним, зухвалим, а зараз хочеться бути дотичним. Ми вже підготували запис українською мовою, він вийде 12 грудня. Хотів поділитися оновленим звучанням, тому вирішив заспівати. Вагався, чи зможе аудиторія сприйняти нову інтерпретацію, але люди дуже класні – зустріли тепло. Хочеться, щоб така аудиторія примножувалася, – розповів Роман.

Роман Бахарєв співає перед глядачами на сцені ГайдаFest у Черкасах

Роман Бахарєв співає перед глядачами на ГайдаFest. Фото: Аліна Копійко

Він розглядає можливість приїзду з авторським концертом у Черкаси наступного року.

– Сьогодні обговорювали з Денисом можливість мого особистого концерту у Черкасах. Поки важко щось планувати, але дуже хотілося б. Можливо вдасться приїхати у 2025 році, зіграти акустику, – додав Бахарєв.

За ним, передостаннім на сцену вийшов співак Курган, який через повітряну тривогу не встиг виконати всі заплановані пісні. Однак саме з цим артистом “18000” зняли відеоінтерв’ю у потязі та в Черкасах. Воно вийде на наших ресурсах днями. Підписуйтеся на YouTube-канал “18000”, аби не пропустити прем’єру.

Після відбою повітряної тривоги концерт закрив гурт “Курс валют”, який виступив із електронною музикою.

гурт "Скажи щось погане" виступає на ГайдаFest у Черкасах

Гурт “Скажи щось погане” на сцені ГайдаFest

Локації ГайдаFest

Крім виступів артистів, на фестивалі був фудкорт від мережі кав’ярень “Шо тут?” і локації, де можна було придбати мерч ГайдаFest та 3 ОШБр, крафтові свічки від “Так тепло” та платівки з піснями гурту “Курс валют”. Усі виручені з продажів кошти спрямують на допомогу 3 ОШБр, представники якої на одній із локацій вчили відвідувачів фесту надавати першу домедичну допомогу та керувати дронами.

Локація підтримки 3 ОШБр на благодійному ГайдаFest у Черкасах

Локація підтримки 3 окремої штурмової бригади на ГайдаFest

фудкорт від мережі кав’ярень “Шо тут?” на ГайдаFest у Черкасах

Фудкорт від “Шо тут?” на ГайдаFest

На ГайдаFest продавали мерч фестивалю та свічки "Так тепло"

Локація продажу мерчу на ГайдаFest та свічок від “Так тепло”

Команда медіа “18000” інформаційно підтримала ГайдаFest, адже це благодійна подія, серед організаторів якої, друг редакції Денис Гайда. Медійники облаштували на фестивалі фотозону на музичну тематику. Там усі охочі отримали у подарунок стікерпак з цитатами артистів, які виступили на ГайдаFest 2024.

– Ми презентували інтерактивну локацію, де журналісти спілкувалися зі своїми читачами та залучали нових. Для “18000” важливо брати участь у таких заходах, тому що хочемо, щоб черкащани читали якісні та неупереджені новини, базуючись на яких, могли б формувати свою обізнаність, світогляд і принципи , – зазначила менеджерка спільноти “18000” Анастасія Михайлович.

Локація "18000" на ГайдаFest у Черкасах

Фотозона від медіа “18000” на ГайдаFest

Біля фотозони вона розповідала відвідувачам про Клуб донаторів “18000” та можливості, які мають учасники спільноти:

– Оскільки ми і надалі будемо проводити для наших донаторів тематичні події, передпокази розслідувань, допомагати їм розбиратися у складних суспільно-політичних питаннях, розповідати надихаючі історії, то хочеться, щоб люди дізнавалися про незалежне локальне медіа і доєднувалися.

Журналісти "18000" на ГайдаFest

Команда медіа “18000” на ГайдаFest

дівчина фотографує стікерпак від "18000" та ГайдаFest на тлі фотозони медіа

Стікерпак від медіа “18000” та ГайдаFest

Крім того, для редакції “18000” було важливо інформаційно підтримати ГайдаFest, адже одним із його співзасновників є черкащанин, військовослужбовець 3-ї ОШБр, член Клубу донаторів 18000” Костянтин Мірошниченко, який загинув на фронті навесні цього року. На його честь організатори фестивалю оформили локацію пам’яті про військового.

стенд у пам'ять про загиблого військового 3 ОШБр Костянтина Мірошниченка на ГайдаFest

Локація у пам’ять про співзасновника ГайдаFest, полеглого військового 3 ОШБр Костянтина Мірошниченка

“Відчуття спільноти Черкас”: підготовка, інсайти та враження

Команда ГайдаFest почала підготовку до події у середині вересня, тобто приблизно за півтора місяці до анонсу заходу і початку продажу квитків.

Ідейник та співорганізатор фестивалю Денис Гайда розповів, що важкі завдання були на кожному етапі підготовки:

– Пошук артистів, які б приїхали на фестиваль до Черкас без гонорару і підбір дати, аби у всіх шести запрошених артистів вийшло приїхати в один день. Пошук партнерів, аби покрити всі організаційні витрати та необхідні потреби для проведення події, щоб справді мати можливість перерахувати 100% прибутку з квитків на збір. І загалом складно встигати виконувати всі заплановані завдання, коли це не є твоєю основною діяльністю, бо організація займає дуже багато часу.

Команда організаторів ГайдаFest у Черкасах

Команда організаторів ГайдаFest. Денис Гайда – праворуч. Фото: Аліна Копійко

Однак після проведення благодійного фестивалю Денис Гайда вкотре впевнився, що все можливо, якщо знайти однодумців і докласти зусиль.

– Попередній фестиваль ми організовували ще до початку пандемії, за цей час багато змінилося, особливо із настанням повномасштабної війни. Створювати подію зараз у подібному форматі здавалось авантюрною ідеєю. Але в результаті я побачив, що все можливо, коли ми отримали хорошу підтримку від партнерів, які повірили у нашу ідею. Саме завдяки їм це все вдалося реалізувати. Ну і звісно, завдяки учасникам нашої музичної сцени. Ми змогли зібрати справді крутий різножанровий склад гостей, який залучив хорошу аудиторію – це близько 400 людей, які задонатили понад 426 тисяч, – додав Денис.

Команда організаторів ГайдаFest у Черкасах

Команда організаторів ГайдаFest. Денис Гайда – другий зліва. Фото: Аліна Копійко

Серед відвідувачок – черкащанка Юлія Бухал, вона на ГайдаFest уже вдруге.

– Я дізналась про фестиваль у 2021 році, коли мені вдалося потрапити на виступ Марини Круть. Із тих часів ГайдаFest у мене асоціюється з однією з головних культурних подій міста. Я дуже поважаю Дениса Гайду та його команду за їхню діяльність, тому мала цілковиту впевненість, що ГайдаFest цього року буде якісним та драйвовим заходом, – каже дівчина.

Долучитися до заходу її спонувала саме благодійна мета – збір коштів для 3 ОШБр.

– З одного боку хочеться відпочивати та тусити, але з іншого боку – важко давати собі внутрішній дозвіл на подібні рішення. Тому розуміння, що всю вартість квитка спрямують на військо, дало змогу дійсно розслабитись і відпочити. Коли дізналась про виступ Артистки Чуприненко, сказала собі “я точно йду”, бо давно мріяла її почути. Круто, що, окрім основної сцени, були ще додаткові локації, – розповіла відвідувачка.

черкащанка Юлія Бухал на ГайдаFest

Відвідувачка ГайдаFest Юлія Бухал

На фестивалі дівчина побачила багато знайомих облич і відчула, що це місце, де “всі свої”.

– Ось це відчуття спільноти Черкас – найголовніше для мене. Саме заради того, аби відчути дух єдності з людьми свого міста, варто долучатися до подібних локальних заходів. А також, звісно, аби відкрити для себе нових українських виконавців, бо українська музика – це сила, – ділиться враженнями Юлія Бухал.

Анастасія Бут

Проходьте також тест “18000”: Черкасці, що ви знаєте про ГайдаFest?

Подобаються наші статті? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *