Одні з перших – інтерактивні бюджети з’явилися на Черкащині

Шевченківська об’єднана територіальна громада Черкаської області в рамках проєкту Global Communities (ДІЄМО) запустила інтерактивний інструмент бюджету шкіл. Розробив і фінансово проконсультував її Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Про це інформує пресслужба Міністерства фінансів України.

– В умовах децентралізації змінюється характер фінансування шкіл – контроль над ефективністю витрат переходить від центральної влади до місцевих громад, –зазначив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Відтепер мешканці громади можуть дізнатися про обсяги коштів, які виділяються на кожну школу, та отримати візуалізовану детальну інформацію про напрямки видатків. Наприклад, дізнатися суму витрат на зарплату працівникам школи, комунальні послуги та енергоносії, продукти харчування, закупівлю комп’ютерного обладнання тощо.

Також користувачі інтерактивного бюджету школи можуть прямо на сайті ставити запитання, вести обговорення та робити свої пропозиції щодо розподілу коштів на розвиток школи.

Як повідомляють розробники, мешканці будь-якої ОТГ можуть на сайті онлайн-платформи подати заявку на безкоштовне створення інтерактивних бюджетів шкіл.

Крім Шевченківської ОТГ, до інтерактивних бюджетів підключені школи ще 22 громад, які разом охоплюють 14 областей України.

Додамо, за даними Міністерства фінансів України, у 2019 році загальні видатки на денні школи склали 94 млрд грн або 23 108 грн в середньому на одного учня. У Черкаській області торік видатки на денні заклади склали 2,5 млрд грн на 72,5 тис. учнів. У містах середні видатки на одного учня склали 18,7 тис. грн, а у сільській місцевості – 34,1 тис. грн.

 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *