Такого статусу як “військовополонений” у законі немає – і це створює низку проблем для тих, хто такими був чи є. На думку представника “Національного корпусу” Ігоря Зайчука, це питання, яке потребує якнайшвидшого вирішення.
Про це від розповів під час прямого ефіру в студії “18000”.
Про необхідність відповідних законодавчих змін він розказав, відповідаючи на запитання журналістів про проєкти, які хотів би ініціювати.
– Наприклад, потрапила людина “на підвал” у Донецьку. За те,що допомогла Україні. Вона є військовополоненою. Коли її обмінюють, її маринують в аеропортах по декілька годин. Приходить Зеленський або Порошенко, робить селфі, каже “перемога, ми визволили”. Вони йдуть. А полонений виходить і не знає, куди йому йти, – говорить Ігор Зайчук. – У нього, можливо, немає ні родичів, ні друзів у Києві. А від держави не передбачено якихось там виплат, тимчасової квартири. Волонтери їх забирають, адже знають, що таке є.
Також, на думку Ігоря Зайчука, потрібно врегулювати моменти із законодавством у сфері архітектури. Адже почасти місцеві чиновники вимушені надавати дозволи на будівництво в місцях, де це не мало б відбуватися.
– Коли я ще був у виконкомі, надавали дозвіл на зведення багатоквартирного будинку просто в дворі у людей. Ми запитуємо в Савіна, як так? А він каже: це все закон, мені зайшли документи – я дав, – згадує Зайчук. – Той же Чернуха: як красиво звучить – головний архітектор міста. А виходить, що людина просто клерк.
У трійку потрібних країні законодавчих змін Зайчук зараховує також приведення до ладу закону про колабораціонізм. Ситуації, коли хтось публічно виступає за “рускій мір”, а висновкують, що складу злочину немає, адже немає такого поняття як “колаборант”, він називає абсурдом.
Все відео ефіру можна переглянути нижче.
*іміджева інформація