Олег Петренко: «Волонтерство – це підтримка. Почав займатись ним ще тоді, коли це не було мейнстрімом»

Сьогодні в Черкасах, у Дніпровському районі, відкрили волонтерську організацію, яка зосередить свою увагу на потребайх малозабезпечиних верств населення, військових та ветеранів ООС – «Ветерансько-волонтерська організація Дніпровського району».

Почесними гостями святкової події стали представники команди ВО «ЧЕРКАЩАНИ», без допомоги та підтримки яких, новостворена організація не мала б ні нового приміщення, ні ресурсів для допомоги. Зокрема, від команди «Черкащан», на заході були присутні Владислав Пустовар, Іван Сухарьков, Віктор Беззубенко, а також кандидат в депутати до Черкаської обласної ради Олег Петренко.

– Так склалося, що я дуже добре знаю, що являє собою волонтерська діяльність і яке величезна значення вона має, – відзначив Олег Петренко під час виступу. – Я сам був одним із перших волонтерів у Черкасах, ще тоді, навіть терміну такого не було. Потім довелося побачити важливість цього руху, коли пішов добровольцем у батальйон «Азов». Після повернення з зони АТО я продовжив займатися волонтерами вже на рівні народного депутата. Під час роботи у Верховній Раді я працював над створенням закону про волонтерський рух і ввів в українське правове поле сам термін «волонтер». Таким чином було чітко визначено на юридичному рівні, хто такий волонтер, чим він має займатися і які він має права. За моєї участі були прийняті й десятки інших законів, які дозволили державі достойно оцінити подвиг наших ветеранів. Я переконаний, що і на посаді депутата Черкаської обласної ради продовжу займатися справами, які допоможуть таким організаціям, як та, що ми відкрили сьогодні, діяти якомога ефективніше.

Новостворена організація на сьогодні нараховує більше десяти волонтерів та громадських активістів. Тут плетуть маскувальні сітки для захисту воїнів, надають психологічну підтримку ветеранам, допомагають малозабезпеченим місцевим мешканцям.

– Ми хочемо, щоб кожен мешканець мікрорайону відчув нашу допомогу і турботу про себе, – говорить керівник Ветерансько-волонтерської організації Дніпровського району Клавдія Білоблоцька. – Ми дуже вдячні всім, хто взяв участь у такій роботі. Ми доклали величезних зусиль, щоб отримати це приміщення, відремонтувати і обладнати його, зробити теплим, радісним і затишним. Це було б просто неможливо без допомоги ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Вони допомогли нам і матеріалами для проведення ремонту, і людьми, і взагалі всім необхідним.

Її слова також підтверджує один з найактивніших організаторів та волонтерів закладу, ветеран АТО Юрій Потапенко:

– Така допомога була важливою ще з 2014 року, і вона й досі не втрачає актуальності. Саме такі невеличкі організації по всій країні дають нашим воїнам можливість бути сильними. Ми дуже вдячні всім, хто це розуміє, зокрема і ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Я ж особливо радий, що в команді є справжній воїн і волонтер Олег Петренко. Переконаний, що він добре знає і розуміє наші потреби і буде відстоювати нашу позицію.

Однією з особливостей новоствореної організації є те, що в ній діятиме капличка. Про свою невеличку релігійну установу давно вже мріяли місцеві ветерани.

– Я маю за плечима певний військовий досвід, оскільки протягом тривалого часу співпрацюю з волонтерми, – говорить настоятель каплиці протоієрей Ігор Ярославський. – Вона названа на честь ікони Божої Матері Покриваюча, і ми віримо, що всі, хто потребує духовної підтримки, зможуть прийти сюди і отримати її.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Віктор Євпак
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.