Ювілейний мистецький проект Заслуженої художниці України Олександри Теліженко «Мої дороги» відкрився у Черкасах. Його приурочено до дня народження майстрині, який вона відзначає 30 березня. Проєкт поєднує дві персональні виставки під назвою «Витоки» і «Зеніт».
На виставці Олександри Теліженко «Витоки» представлено творчий доробок майстрині 80-х років ХХ століття. Її презентовано в Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Тут зібрано унікальні світлини з наукових експедицій Олександри Василівни та її однодумців і вишивані роботи, які розповідають про народне мистецтво Центральної України. Причому робили вони це в часи колишнього Радянського Союзу, коли все українське нівелювалося і знищувалося.
Друга персональна виставка – «Зеніт» – є творчим звітом майстрині від початку Незалежності України і донині. Пропонується до перегляду в Черкаському обласному художньому музеї.
Олександра Теліженко пригадала основні віхи свого творчого життя, подякувала всім однодумцям і майстриням, які впродовж цих років допомагали плекати українську культуру, доносити людям сакральні знання нашого народу.
– Раніше вважалося, що вишивка Черкащини – чорно-червона, так званий «брокард». Та насправді вишивка центральної України – це білим по білому, яка містить глибоку філософію. І наше завдання – відродити й зберегти ці знання, – сказала Олександра Теліженко. – Із наших перших експедицій виросла ідея відродження Національного історико-культурного заповідника «Холодний Яр», Музею народної вишивки, який діяв колись на фабриці ім. Лесі Українки. Ми своїми виставками дали поштовх усій Європі, виростили своїх самородків і викристалізували український мистецький стиль. Лише зараз ми починаємо розуміти, що народне мистецтво, народні глибини – це наш генетичний український код. І треба зробити все, аби цей Космос української народної вишивки і символіки рушника, який нам вдалося підняти, передати новим поколінням майстрів дух і душу рідної України.
Ювілейний мистецький проект Заслуженої художниці України Олександри Теліженко «Мої дороги» триватиме упродовж місяця. Переглянути виставки Олександри Теліженко можна в Черкаському обласному краєзнавчому музеї та Черкаському обласному художньому музеї можна в дні роботи цих закладів.
Як повідомляв “18000”, Холодний Яр на Черкащині відвідали науковці, вони досліджували підсніжники.
Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм