Холодний Яр на Черкащині відвідали науковці, вони досліджували підсніжники (ФОТО)

Холодний Яр. Квітнуть підсніжники

Фото: Суспільне

Науковці з усієї країни відвідали урочище Холодний Яр на Чигиринщині. Вони обговорили план розвитку національного парку та взяли зразки рослин для генетичних досліджень.

Про це розповідає Суспільне.

Зі слів редактора третього видання “Червоної книги України” Якова Дідуха, найбільше їх цікавить підсніжник складчастий. Це єдина в Україні рівнинна ділянка, де ростуть ці гірські рослини.

— Цей підсніжник я дуже добре знаю з Криму, оскільки я там 25 років працював. Там він досить звичайний, росте в букових, неморальних лісах, а це місце, на рівнині, воно унікальне і воно не було відоме ботанікам довгий час, — розповів Яков Дідух.

Фото: Суспільне

Для подальшого вивчення науковці взяли зразки рослин, нотували спостереження та фотографували квіти. Нині науковці в процесі виходу на міжнародний рівень.

— Ми обговорювали наше членство в IUCN в Міжнародному союзі охорони природи. Ми туди зараз подаємось в різні комітети, щоб представляти там Україну, — прокоментував біолог з Херсонщини Іван Мойсієнко.

За словами виконувача обов’язків директора заповідника Богдана Легоняка, Холодний Яр – наймолодший нацпарк України. Цей статус він здобув цьогоріч. Фахівці добивалися цього 30 років.

— Частину ми залишимо як заповідну територію, там тільки наукові дослідження будуть і все. А іншу частину нам доведеться однозначно дати доступ для відвідувачів, — сказав Богдана Легоняка.

Фото: Суспільне

Нині підсніжники квітнуть на 60 гектарах парку. За два роки без туристів вони значно розширили свою територію й розрослися не лише на ділянці, обгородженій стрічкою, а й поза нею. Аби захистити рослини, їх охороняють студенти-біологи.

— Ми допомагаємо працівникам національного природного парку Холодний Яр в охороні. Також проводимо просвітницьку роботу на локаціях біля дороги, куди приїжджають відвідувачі. Таким чином вони далеко в ліс не заходять, — розповів науковець Максим Гаврилюк.

Нагадаємо, науковець Черкаського національного створив відео про підсніжники Холодного Яру.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *