У черкаському кінотеатрі “Україна” відбулась прем’єра фільму “Довбуш”. Після показу також відбулося обговорення за участі творців фільму – головного режисера стрічки, режисера монтажу та виконавцями головних ролей.

Про це інформує журналістка “18000”.

Черкаси зустріли нову стрічку повною залою та гучними оплесками.

Історичний фільм “Довбуш” оповідає життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. Стрічка є одним із найдорожчих українських фільмів — бюджет 120 млн грн (державна частка — 65 млн грн).

Головний режисер Олесь Санін розповів, що частину коштів із показу стрічки спрямують на підтримку 68-ої окремої єгерської бригади ім. Олекси Добуша.

– Фільм побудований на реальних історичних фактах і документах, але це моє трактування цієї легенди, – говорить Санін. – Як митець я виборюю територію. Моя територія – це цей прямокутник екрану і ці зали, в яких зазвичай крутиться чужоземна продукція. Я роблю фільми, щоб голос української історії, української мови, персонажів, акторів, теж був почутий. Дуже сподіваюся, що наслідком цієї картини буде те, що не лише мені, а й моїм колегам буде трішки легше працювати й жити.

Олексій Гнатковський, який зіграв у фільмі головного антагоніста Івана Довбуша, розповів, що акцентувався на “живій” мові, яку можна почути у стрічці. За його словами, за нею слідкували навіть в епізодичних персонажів, аби картина вийшла цілісною.

– Мова – це зброя, і поки ми цього не зрозуміємо, ми будемо програвати. Бо кацапи це добре розуміють. І їхній фюрер каже: росія закінчується там, де закінчується російська мова. А в нас “какая разніца”. Різниця є, – сказав Гнатковський.

Нині фільм транслюють в усіх черкаських кінотеатрах.

Трейлер стрічки

Як повідомляв “18000”, на Netflix з’явиться фільм за сценарієм уманського казкаря.

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди

По темі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *