Орієнтовний час надходження радіації до Черкащини через можливий теракт на ЗАЕС – 24 години

Брифінг у Черкаській ОДА

У Черкаській ОВА розповіли, що робити у випадку теракту на ЗАЕС.

Інформацію надавав директор департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії із правоохоронними органами ОВА Сергій Озеран.

За його словами, буде інформування населення щодо радіаційної небезпеки через сигнал тривоги.

– Буде сигнал увага всім. Далі у текстовому форматі через телебачення, радіо, ЗМІ буде повідомлено, що трапилося. Розрахунковий час надходження забруднення до Черкаської області – не менше 24 години. Буде час дістатися до безпечного місця і провести відповідні заходи, – пояснив Сергій Озеран.

Спершу потрібно загерметизувати помешкання від радіаційного впливу: ущільнити вікна та вентиляцію, вхідні двері. Треба підготувати запас води і продуктів харчування на 5-7 днів.

– Починає свою роботу аналітична комісія, яка збиратиме інформацію та надаватиме подальші рекомендації. Визначатимуть рівні небезпеки. Інформування про зміни та рекомендації щодо дій можуть надаватися кожні 15 хвилин, – додав директор департаменту цивільного захисту.

Користуватися кондиціонерами можна лише тими, які збирають повітря для охолодження всередині приміщення, а не зовні.

Крім того, заборонено вигулювати домашніх тварин на вулиці.

– Якщо є потреба виходу з приміщення – потрібен захист: распіратор або медична маска, одяг має закривати відкриті частини тіла. Заборонено вживати воду з відкритих джерел. Головне – убезпечити органи дихання, – розповів Сергій Озеран.

Нагадаємо, 4 липня у Збройних силах повідомили про можливу підготовку найближчим часом провокації на території Запорізької атомної електростанції, окупованої російськими терористами з 4 березня 2022 року.

Інформацію про розміщення на території ЗАЕС предметів, схожих на вибухівку, підтвердив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

Крім того, в Черкасах 4-5 липня тривали навчання на випадок надзвичайних ситуацій: у разі радіоактивного, хімічного та біологічного забруднення.

Моніторинг ситуації в Черкасах та Україні під час масових ракетних атак. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *