Оточення черкаської депутатки “нагріє” школу за 14 млн гривень коштовними матеріалами

У Черкасах 16 червня завершили закупівлю робіт із утеплення фасаду місцевої школи №22. Право на ремонт приміщення вартістю у 14 млн гривень здобула компанія з орбіти місцевої депутатки. Вартість матеріалів, які використовуватимуть під час ремонту, суттєво перевищує ринкові ціни.

Така інформація міститься у системі “Прозорро”.

Згідно з результатами закупівлі, договір укладено з місцевим підприємством “Гарантбуд 2020”. Воно стало єдиним учасником закупівлі та запропонувало ціну в 14,44 млн гривень, що лише на декілька тисяч гривень менше від очікуваної вартості закупівлі. Роботи підприємство має завершити до кінця цього року. 

Компанія-переможець тендера належить Анатолію та Сергію Кулибабі. Зазначимо, що компанія останнього – “Добробудсервіс”, також розробляла проєкт відповідної реконструкції, за що отримала ще 450 тисяч гривень.

Усього в активі компанії Кулибаб “Гарантбуд 2020” нині 30 угод з розпорядниками публічних коштів сумою у понад 50 млн гривень. Зокрема, серед них – договір на ремонт приміщення мерії, який вони отримали у результаті закупівлі, організованої місцевими чиновниками у 2021 році.

Тоді конкурентом компанії на торгах була компанія “Текс-буд”, афілійована з оточенням депутатки Черкаської міської ради від фракції “За майбутнє” Олени Агапової. Нині ж, вже у 2023 році, “Ганатбуд 2020” зазначає, що використовує під час реконструкції фасаду 22 школи матеріально-технічну базу цієї ж компанії “Текс-буд”. Її єдиним засновником станом на червень 2023 року є Володимир Колосов. Раніше ж серед засновників був місцевий політик і бізнесмен Володимир Бурячинський, а також чоловік згаданої депутатки – Сергій Агапов.

Крім того, раніше компанія “Добробудсервіс”, яка належить Кулибабі, що розробляла проєкт, була зареєстрована по вулиці Першотравневій, 68/12. Нині ж тут офіційно прописана компанія “Стейбл енерджі”, яка належить Олені Агаповій та її бізнес-партнерам.

У коментарі “18000” Агапова раніше заявляла про те, що нині займається тільки бізнесом, пов’язаним із продажем електроенергії, і до будь-яких “будівельних” компаній відношення не має. 

Закупавлі для ремонту школи 22

Вартість матеріалів

Відповідно до затвердженого кошторису проєкту, левову частину коштів витратять на придбання трьох матеріалів: клею Ceresit CT190, штукатурки (короїд) Ceresit CT64 та утеплювача. Зрівнявши вартість цих матеріалів із ринковою ціною станом на кінець червня 2023 року, ми зафіксували суттєві розбіжності. 

Зауважимо, що нині велика кількість замовників по всій Україні купує схожі матеріали для подібних робіт суттєво дешевше. Зокрема, для ремонту дитячого садка на Львівщині мінеральну вату купують за ціною 3600 гривень за кубічний метр, а для утеплення садочка на Рівненщині – за 4400 гривень для аналогічного об’єму. 

У коментарі “18000” підрядник та автор проєкту Сергій Кулибаба не зміг пояснити природу таких цін.

– Ціни пройшли в нас експертизу, що вам ще сказати? Зараз робиться утеплення фасаду кругом, де є такі ціни. Туалетний папір теж можна купити якості “Обухів”, а можна “Панда”. У мене на вас немає часу, я думав, ви через щось серйозне телефонуєте, – зазначив проєктант-підрядник. 

Хто проводив відповідну експертизу проєкту, Кулибаба також нам не повідомив. Втім відповідна інформація розміщена на Державному будівельному порталі, згідно з якою експертиза була проведена київським приватним товариством “Перша будівельна експертиза”. У коментарі представник компанії спростував, що саме вони несуть відповідальність за ціноутворення – це компетенція проєктанта та замовника. Він додав, що у товариства були зауваження до цього проєкту.

– Відповідно до чинних норм, ми лише перевіряємо достовірність проєкту. Ціни визначають проєктант і замовник, які можуть закладати певний люфт. Проте я бачу, що у нас були зауваження до окремих позицій, втім до яких саме, я не можу сказати, бо це конфіденційна інформація, – сказав проєктант.

Крім того, він зазначив, що підрядник не обов’язково купує товар за тими цінами, які зазначені у проєкті. Якщо йому вдасться щось купити дешевше, то буде сплачено за матеріал за тою ціною, за якою він його придбає.

Зменшення ціни теоретично можливе, але на практиці воно має супроводжуватися додатковими угодами, що укладають між собою підрядник і замовник. Знайти інформацію про подібні угоди з розпорядниками публічних коштів у структурах Черкаської міської ради “18000” не вдалося. 

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

Також читайте: Черкаські освітяни віддають 40 млн на утеплення двох шкіл. 

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *