Переповнені кімнати та прострочені ліки, – результати моніторингу черкаської школи-інтернату

По 12-14 ліжок у кімнаті, неналежне медичне обстеження, прострочені ліки виявили у Черкаській спеціальній школі-інтернаті представники моніторингової групи.

Про це інформують на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини.

У школі-інтернаті навчаються та проживають 117 дітей шкільного віку (1-9 класів) з Черкаської області. Вихованці закладу потребують корекції фізичного або розумового розвитку. Більшість з них мають порушення зору.

В закладі сформовано 12 навчальних та виховних груп. У частині класних кімнат є мультимедійне обладнання. Однак над дошками відсутнє підсвічування, чого вимагає санітарне законодавство для шкіл, де навчаються діти з порушенням зору.

У медичному пункті виявлено низку порушень. Зокрема, протерміновані медикаменти. Окрім того, було виявлено, що щорічні огляди лікарями медично-профілактичних закладів здійснюються формально. Під час вибіркового вивчення медкарток дітей з’ясовано, що лікар в закладі зробив висновок, що вихованець є здоровим за наявності в нього серйозного захворювання, про що було зазначено в медичній документації. Також індивідуальні програми реабілітації дітей з інвалідністю вчасно не оновлюються.

У закладі обладнано 5 кімнат для дітей, які залишаються на ночівлю. Дві з них – для дівчат, три – для хлопців. У кожній по 12-14 ліжок. Через брак місця, деякі з них встановлені впритул.

У душі відсутні перегородки, двері в туалетних кабінках не зачиняють із середини. Всі ці недоліки призводять до порушення права дітей на приватність.

У школі з дітьми працюють лікар-офтальмолог, лікар-психіатр та лікар-стоматолог. Для корекції зору використовуються спеціальні комп’ютерні програми. Індивідуальні і групові заняття для дітей проводить логопед та практичний психолог.

Вихованці безоплатно відвідують гуртки: інструментальний, вокальний, хореографічний, з риторики. Функціонує кабінет ЛФК, в якому займаються діти, що мають проблеми із опорно-руховим апаратом. Діє кілька спортивних секцій: теніс, футбол, легка атлетика тощо. На громадських засадах у закладі працює театр «Петрушок», гуртки малювання, «Умілі ручки», оригамі. Впроваджуються елементи шкільного самоврядування «Шкільна країна».

Учні повністю забезпечені навчальними посібниками. У бібліотеці достатня кількість шкільної та художньої літератури для дітей. Окрім того для незрячих вихованців є тактильні книги та надруковані шрифтом Брайля із 3D-ілюстраціями.

Як зазаначають на сайті, за результатами моніторингового візиту будуть підготовлені листи реагування Уповноваженого до Черкаської обласної державної адміністрації.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *