Перша церква на черкаському Лівобережжі вийшла із Московського патріархату

У Чигирнському районі громада села Прохорівки переходить із церкви Московського патріархату в Православну церкву України.

Про це з посиланням на канцелярію митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана пише Gazeta.ua.

– Ми давно йшли до цього. Ще чотири роки тому відмовилися поминати на проповідях московського патріарха Кіріла. Так само не поминаємо і його намісника в Україні Онуфрія. До нашої церковної громади входять жителі двох сіл Канівського району – Прохорівка та Сушки. Ми є першою громадою на Лівобережжі Черкащини, яка оголосила про перехід до Православної церкви України, – зазначає священик Сергій Олексієнко.

Між тим відразу кілька громад з Городищенського та Смілянського районів заявили про готовність вийти із підпорядкування Московського патріархату.

– Моя позиція відома давно. Я чотирнадцять разів їздив у зону АТО. Перед зборами громадян зустрівся із поважними людьми села, де  всі проголосували “за”, – констатує отець Михайло Негер із церкви села Мліїв.

За словами священика, він ще не подавав прохання про перехід до ПЦУ.

– Ми чекали Томосу про незалежність дуже довго. Крім мене збираються перейти священики із Городища та Смілянського району. 2 лютого відбудиться інтронізація Блаженнійшого митрополита Епіфанія, а 6 лютого ПЦУ мають офіційно зареєструвати. Тоді вже ми всі повеземо документи з протоколами зборів на Черкаси, – пояснює ситуацію Михайло Негер.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *