Перший електронний рецепт тепер можна отримати без візиту до лікаря

Відтепер пацієнти зможуть отримати перший електронний рецепт без візиту до лікаря.

Про це повідомили на сайті МОЗ України.

Раніше пацієнт міг отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря лише за наявності гострих чи хронічних захворювань. У всіх інших випадках він обов’язково мав бути фізично присутнім на прийомі у лікаря під час виписки першого електронного рецепта.

Тепер, навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, медик має право прийняти рішення про виписування електронного рецепта на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток — пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію.

При цьому в своєму рішенні лікар має спиратися на отримані від пацієнта дані про його поточний стан, скарги, а також відомості з його первинної облікової медичної документації. Також він обов’язково повинен внести медичні записи про таку взаємодію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Водночас рішення лікаря про дистанційне призначення ліків має обовʼязково відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я, затвердженим МОЗ.

Такі зміни покликані спростити процес призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів і водночас мінімізувати прояви самолікування.

Раніше “18000” повідомляли: Термін дії електронного рецепта збільшили до 90 днів.

П’ять хвилин вашого часу = кращі ми. “18000” проводить анонімне опитування, щоб вдосконалити роботу редакції. Пройдіть його, будь ласка. Ось посилання на анкету.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі
    1 Коментар
    1. Я вважаю що це дуже зручно. Дякую за турботу.

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *