Першу дорослу трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора здійснили дівчині з Монастирищини

Перша зустріч Еліни з мамою після операції / Фото: Черкаський обласний онкологічний диспансер

У Черкасах вперше в Україні здійснили трансплантацію кісткового мозку дорослому від неродинного донора. Пацієнткою стала дівчина Еліна з Монастирищини. Нині, після місяця лікування, її виписуватимуть із лікарні. 

Операцію провели в Черкаському обласному онкологічному центрі. За словами його директора Віктора Парамонова, із 2019 року Еліна фактично не виходила з лікарень і перебувала на хіміотерапії. У неї була діагностована лейкемія.

Неродинного донора кісткового мозку для дівчини знайшли в Німеччині. Нині вона вже одужує.

– Я дуже рада, що була першою й мені врятували життя. Рада, що це відбулося саме на території Україні. Почуваюся добре, – говорить Еліна. – Я дуже хотіла обійняти маму. Ви навіть не уявляєте, наскільки в лікарняних стінах не вистачає рідних.

Загалом до процесу трансплантації було залучено близько сотні осіб. Це – не лише лікарі, а й ті, хто брав участь у пошуку органа та його транспортуванні в Україну.

Фото: Черкаський обласний онкологічний диспансер

Як розповів у коментарі “18000” керівник українського реєстру донорів кісткового мозку Роман Куць, на сьогодні потреба в трансплантації кісткового мозку в Україні є великою. Фактично із неродинними трансплантаціями українські лікарі працюють нещодавно.

– Якщо дитяча трансплантація кісткового мозку була в Україні з квітня 2020 року і з того часу “Охматдит” активно включився в це, то з дорослими зараз ми маємо першу неродинну трансплантацію в Україні, – зазначив Роман Куць.

Роблять такі операції в медичних закладах України у межах пілотного проєкту з трансплантації. Для пацієнта пересадка є безкоштовною.

– Кабінет Міністрів затвердив тариф на трансплантацію від неродинного донора. Це – близько 2,4 млн грн, які МОЗ перераховує закладу, що робить трансплантацію у межах пілотного проєкту. Пацієнт не оплачує нічого, – пояснює Роман Куць.

Фото: Черкаський обласний онкологічний диспансер

За словами Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, загалом нині до трансплантацій долучені понад сорок медичних закладів Україні.

– У 2020 році ми провели трансплантацій більше, ніж за всі роки незалежності України, а в 2021-ому – вже більше, ніж минулого року, – зазначив Віктор Ляшко. – На наступний рік у бюджеті, який вчора проголосував Уряд, є збільшення суми коштів – понад 750 млн грн – на проведення трансплантацій в Україні. Ще додатково 280 млн грн ми заклали на закупівлю лабораторного обладнання й створення мережі лабораторій, яка дозволятиме робити всі необхідні дослідження. Паралельно ми зберігаємо й програму трансплантацій за кордоном.

Також представники Міністерства охорони здоров’я наголосили, що донором кісткового мозку може стати кожен, адже це – такий самий відновлювальний процес як здача крові.

Дивіться ПРЯМУ ТРАНСЛЯЦІЮ зустрічі Еліни з мамою та брифінгу Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка щодо першої неродинної трансплантації кісткового мозку дорослому в Черкасах:

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.