Під час зйомок “Дюна-2” застосовувалася українська оптика

Kostiantyn Harkavyi / Facebook

15 лютого відбулася прем’єра фільму «Дюна-2» – картина одразу вразила глядачів краєвидами, яскравістю сцен та унікальними візуальними ефектами. Журналісти звернули увагу на цікаву деталь: другу частину культового науково-фантастичного фільму знімали за допомогою українських об’єктивів.

Як кажуть останні новини, знімальна група застосовувала оптику Iron Glass. Представник компанії-виробника поділився деталями про ці лінзи у своїх соцмережах. Проєктування почалося ще у 2021 році, а до початку 2022 року була готова частина прототипів. Продовжувати роботу у військових реаліях було досить складно, але команді Iron Glass вдалося вчасно виготовити об’єктиви для головного оператора Дюни. За словами Костянтина Гаркавого, він щиро радий тому, що українці змогли зробити свій внесок у створення цього кіно, а також розробити якісний продукт попри всі труднощі.

Кожному варто особисто оцінити оригінальність знятих сцен, а також поглянути на найкрасивіші локації, продемонстровані у фільмі – показ картини стартував у кінотеатрах 29 лютого та новини світового кіно присвятили багато матеріалів успішній прем’єрі та подробицям про фільм.

Детальніше про лінзи

Iron Glass – це компанія, що спеціалізується на реставрації лінз. Організація прагне надавати якісну, але доступну оптику для зйомки естетичних кадрів, фотографій чи відеороликів. Фірма базується у м. Запоріжжі, працює понад 5 років та здійснює дистрибуцію власної продукції до 33 країн світу.

Для зйомки «Дюни 2» були використані об’єктиви Iron Glass x VLFV Lens Rehousing – вінтажні лінзи перетворили на сучасні пристрої, покращивши їх дизайн та механіку. Варто окремо згадати, що українську техніку позитивно оцінила вся знімальна група – у професіоналів не виникло претензій до її функціонування чи оптичної складової.

Особливості та характеристики

За словами офіційного представника, на зйомках були використані об’єктиви MKII – це сет пристроїв з унікальним дизайном та внутрішнім фокусуванням. Метою виробника було створити оптику, що підходить для роботи в будь-якому середовищі – цього вдалося досягти завдяки ретельній праці над її корпусом.

Примітно, що продукція від українського виробника не вперше використовується для великих проєктів: раніше оптика Iron Glass проходила численні випробування та ставала об’єктом рецензій для експертів з усього світу, а також застосовувалась для зйомок музичних кліпів, таких як Kunzite – Novas та Duran – Ay mama.

*Реклама

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *