Підозрюваних у замаху на суддю з Умані взяли під варту

Придніпровський райсуд Черкас взяв під варту двох підозрюваних у замаху на вбивство судді Уманського міськрайонного суду.

Про це йдеться у матеріалі 18000 “Замах на суддю в Умані: хто організатор, як все відбувалося та що відомо про потерпілого?”.

21 березня Придніпровський райсуд Черкас взяв під варту обох фігурантів справи терміном на 60 днів. Вони поміщені у Черкаський слідчий ізолятор.

26 березня сторона захисту подала апеляцію на відповідні судові ухвали.

Описаний поліцією як «смотрящий» за Уманню та, власне, за її ж таки версією, організатор злочину – Ігор Сушков. Він уродженець Умані.

Cкриншот із порталу Судова влада

Cкриншот із порталу Судова влада

У матеріалах досудового слідства він характеризується як «особа без визначеного роду занять», яка має лідерські якості, зв’язки у злочинному світі. За версією поліції, він мав намір вбити суддю і залучив для цього – Богдана Козака, уродженця села Углуватка Христинівського району.

Після згоди Козака, Сушков неодноразово зустрічався із ним для обговорення деталей майбутнього вбивства: часу, місця, способу. Зустрічі також відбувалися в автомобілі «Porsche Сayenne», на якому вони упродовж березня 2024 року здійснювали стеження за суддею, встановивши його місце роботи, автомобіль, можливі місця перебування тощо.

За версією слідства, саме Сушков у березні придбав корпус ручної протипіхотної оборонної гранати та ударно-дистанційний запал до неї, корпус ручної гранати Ф-1 та уніфікований модернізований запал ручної гранати. У свою чергу Козак придбав корпус ручної гранати дистанційної (РГД-5) та уніфікований запал до неї, корпус ручної гранати дистанційної (РГД-5) та уніфікований запал ручної гранати, а також турецький пістолет зі зміненою конструкцією на 16 набоїв калібру 9-мм і глушник.

Також за вказівкою Сушкова Козак придбав новий одяг, взуття, рукавички для конспірації.

Під час затримання 19 березня у ході обшуку «Porsche Сayenne», яким користувався Сушков та який належав Козаку, під сидінням виявили і та вилучили чотири гранати та запали до них. Під час обшуку за місцем проживання Козака виявили чотири гранати та запали до них, а в гардеробі будинку – пістолет.

У суді Сушков заявив, що не контактував із Козаком. Сказав, що гранати були йому підкинуті, коли машина була на мийці і СТО. Пістолет не купував, також не знає, де він взявся. У нього є особистий, на який має офіційний дозвіл. Козак натомість пояснив, що в день затримання займався особистими справи. Додав, що приймає ліки від епілепсії. Додаткового обстеження не потребує.

Сушкова та Козака у суді захищає відомий черкаський адвокат Гліб Сидоров. У суді він вимагав обрати заставу для Сушкова, нині ж оскаржує обидві ухвали в Черкаському апеляційному суді.

Повністю прочитати матеріал можна ТУТ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *