Черкаська міська рада не знайшла спільної думки щодо підтримки петиції проти забудови Замкового узвозу.
Про це повідомляє із сесійної зали журналістка “18000”.
Згідно з проєктом рішення, яке пропонували на розгляд депутатам, департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради планували доручити звернутись до власників земельних ділянок за адресами Замковий узвіз, 7 і 9/1. Аби ті надали інформацію про дотримання зазначених містобудівних умов та обмеження, зокрема проведення попередніх археологічних розвідок.
Водночас директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін зазначив, що документація забудовника відповідає чинному законодавству.
Депутат міськради від фракції “Голос” Сергій Шмиголь запитав у чиновника його особисту думку щодо потенційної забудови Замкового узвозу. Також він закликав й голів усіх фракцій у сесійній залі висловити свої думки.
– Забудова двох земельних ділянок відповідає генеральному плану. Там завжди була садибна забудова. Зараз там заплановане будівництво житла. Тут я не можу заперечувати як посадова особа, тому що це буде перевищення моїх службових повноважень, – відповів Савін. – Ми не можемо заборонити будівництво. Питання обговорювали, громадські слухання – все це здійснювали. При забудові не змінють цільове призначення: був житловий будинок – будують житловий будинок.
Також чиновник додав, що забудовник провів усі необхідні заходи для початку забудови. Зокрема, провів археологічні розвідки.
Голова фракції “За майбутнє” Геннадій Шевченко зазначив, що це “складне питання”.
– Перестаньте хайпувати, давайте працювати. Збиралися громадські слухання по генеральному плану, Замковому узвозу, відповідали на незручні питання. Але тоді цих питань не було, – сказав Шевченко. Він також додав, що “підприємець, який виграв аукціон, має бути захищений”.
Згодом слово взяв і Нарек Казарян. Він зазначив, що здав планшет для голосування, тож хоче виступити не як депутат.
– У демократії є два принципи: перший – право на протест і свободу слова, другий – право на приватну власність. Саме за це ми й воюємо із країною-агресором. Це позитивно, коли громада висловлює свої погляди, але поважаймо право приватної власності, – заявив Казарян.
За його словами, близько 60 років на місці майбутньої забудови стояли приватний будинок, гараж і сарай. Забудовник став генеральним підрядником, щоб реконструювати наявне житло. Водночас поки що про забудову ділянки по Гагаріна, 60 (близько 60 соток землі) не йдеться.
– Повірте, ніхто не хоче шкодити місту, – резюмував Казарян.
Зазначимо, що власником будівлі, яку нібито реконструюють, є також афілійовані з ПП “Надія” особи. Під словом “реконструкція” йдеться про зведення чотирьохповерхівки.
За підтримку петиції в редакції міської ради проголосували лише п’ять депутатів. Активіст Денис Гайда зазначив, що у громади було сім вимог, водночас мерія у проєкті рішення відповідала лише на одну.
– Рухаємось далі, за годину вимкнуть світло, в нас ще купа галузевих питань, – відреагував секретар міськради Юрій Тренкін.
Нагадаємо, електронну петицію підписали 634 особи з 500 необхідних. Раніше будівельна компанія “Надія” мала намір збудувати кілька житлових багатоповерхівок на Замковому узвозі. Проте суд скасував дозвіл на забудову Замкового узвозу.
Дивіться стрім сесії міської ради:
Резонансні розслідування, ефіри з відомими й цікавими гостями – усе на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся!
Щодо вашої поваги до приватної власності. то нагадайте як ПП “Надія” знесла половину столітнього будинку по вул. Гоголя, 211 без згоди іншого власника будинку, чим створив умови не сумісні з проживанням у будинку (сайт 18000).
Щодо забудови на Замковому узвозі, то за результатами археологічних розкопок встановлено, що на цьому місті було розташовано православне кладовище.
Але ніколи на місці кладовищ православні не будували житло.
ТОЙ ХТО НЕ ПОВАЖАЄ КУЛЬТУРУ НАРОДУ, ТОЙ НЕ ПОВАЖАЄ І САМ НАРОД
Якби хтось мав намір звести житловий будинок на місці старого єврейського кладовища на розі бул. Шевченка та вул. Пролетарської , то мабуть євреї зі всього міру з’їхались би на захист поховань своїх предків.
Хто воює з агресором, а хто з громадою Черкас.
Повністю підтримую, якби українці Петренко, Василенко, Коваленко, Бондаренко встали на захист історичного міста, А так вони (депутати) розказують нам про право на приватну власність. Яким чином власність громади стає власністю окремих депутатів?!
Треба,,корінному українцю і черкащанину ” казаряну їхати на історичну батьківщину і там будувати що заманеться і де заманеться!!! А тут будувати щеркщани проти!!!
Депутати не проти громади, але і не за громаду. Нарек Казарян рік тому зібрав мешканців мікрорайону Митниця з приводу благоустрою. Будинки N-73, 75, 77, 79 по вулиці Володимира Великого, мешканці обговорювали проблему дитячого майданчика на прибудинковій території. Дитячий майданчик перетворили в стихійну парковку автівок. Новій Якості до цього немає діла. Норек Казарян запевнив що він, як депутат від громади вирішить цю проблему на користь дітей – майданчик відновлять. Мешканці запитали в депутата, – це ви для піару проголосили?!, -ні, я пообіцяв вирішити питання. Рік пройшов. Про майданчик депутат забув, є більш ,,вагомі проблеми,,.