Письменниця Ірена Карпа розповіла основну тему своєї крайньої книги “Тільки нікому про це не кажи”.
Про це пише Wonder.Україна.
За словами Ірени Карпи, книга була написана ще до війни, однак відкладена. Коли повернулися до ідеї її видавати, вирішили щось змінити. Основна її тема – чому постраждалі від насильства мовчать. Тому вирішили зробити так, що героїню зачіпає саме ця тематика, а сюжет перенесли із Парижа під час карантину в Париж під час війни.
“Тільки нікому про це не кажи” – це книжка про розслідування прихованого, часто сімейного насильства. Воєнні злочини – жахливі та масові, вони лягають поверх сімейного насильства, ховаючи цю проблему глибше. Тож письменниця додала лиш одну деталь – останнє речення, яке підв’язує книжку з теперішніми подіями.
– У постраждалих від воєнних зґвалтувань усе так само. Жінки вважають себе винними – я ж могла по-іншому стати, щось інше сказати. Вони також не хочуть розповідати про це слідчим, бо легше промовчати, аніж переживати наново той травматичний досвід. Навіть коли з ними працюють фахові правозахисники та психологи, об’єднані в допоміжні жіночі ініціативи, а не просто слідчий, що традиційно запитує, що на тобі було одягнуто та чого ти так пізно вийшла. Це те саме «Тільки нікому про це не кажи», воно актуальне і для воєнних злочинів. Саме тому важливо ворушити цю тему – непокарані злочини породжують нові. Ми ж як суспільство повинні дуже чітко розуміти, що віктімблеймінг – це гра на користь агресора. І змінюватися, шукаючи справедливості, покарання винних і реабілітації жертв. Навіть коли «найкомфортніший» шлях – це не чути та не бачити. Особливо тоді, – певна Ірена Карпа.
Також авторка додала, що вже пише книгу про війну. Сюжетна лінія – почуттєва історія: двох людей розлучила війна, і неясно, чи вони зустрінуться.
Також читайте: Ірена Карпа відправила до в’язниці чоловіка, який слухав гімн рф у Франції.
Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю