ПЛР-тести для Черкащини “застрягли” на кордоні

Найближчими днями Черкащина має отримати перші тести для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

На відміну від експрес-тестів, які можуть виявляти коронавірус лише через 3-5 днів, ПЛР-тести його діагностують у перший же день інфікування. Проводити такі дослідження буде лабораторний центр МОЗ.

Про це заявив голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар під час пресбрифінгу.

За його словами, раніше для остаточного підтвердження щодо інфікування людини зразки слід було відправляти в Київ.

– Раніше таке дослідження тривало добу. Зараз є певне навантаження київського лабораторного центру, тому на отримання результату треба вже не доба, а дві. Тепер ми матимемо можливість у Черкасах проводити тестування, тож процес буде придшвидшено, – сказав Боднар.

Він також зазначив, що отримати ПЛР-тести Черкаський лабораторний центр мав ще кілька днів тому, проте виникли проблеми з розмитненням.

– Ще тиждень тому лабораторний центр проплатив придбання цих тестів. За нашими даними, вже сьогодні вони мають бути в Черкасах. Були проблеми з розмитненням, тому що певний ажіотаж на кордоні, – сказав голова ОДА.

За словами Боднара, сьогодні складно не знайти кошти для придбання тестів, а самі тести. Через ажіотаж їх швидко “розмітають” по всьому світу.

Натомість як повідомила керівник БФ “МХП – громаді” Тетяна Волочай, нині агрохолдинг МХП закуповує експрес-тести для області. Ідеться про партію 1000 штук.

Роман Боднар також зазначив, що з появою в області більшої кількості тестів планують протестувати черкащан, які з початку лютого повернулися з-за кордону, мають діагноз пневмонія, а також усіх контактних осіб тих, у кого діагностували коронавірус раніше.

– Проводити тестування всіх людей поголівно – неправильно і небезпечно. Адже людина має прийти в лікарню і вже наразити себе на небезпеку інфікуватися. У нас 1,2 млн жителів – це треба витратити кілька мільйонів гривень. Причому немає певності, що через тиждень людина, яка пройшла тестування і отримала негативний результат, не підхопить інфекцію, – додав очільник області.


Дізнавайтеся всю оперативну інформацію про коронавірус у Telegram

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.